luis

S manželkou máme dům ve společném vlastnictví.Jak převedu svoji část na manželku.Chci aby celý dům vlastila jen ona.

Máme 3 dospělé děti.

Nejlepší odpověď
mosoj

Darovat. Sepsat darovací smlouvu u notáře. A potom udělat převod na katastru.

Nebo na oko prodat. Je třeba si zjistit co je výhodnější ohledně daní a poplatků. To si zde snadno najdete.
http://www.me­sec.cz/dane/dan-dedicka-a-darovaci/

Další odpovědi
Jambalaya

Domnívám se, že odpověď Mosoje není v tomto případě správná.
Pokud by dům byl ve výhradním vlastnictví manžela, může jej manželce darovat, to ano. Ale pokud je dům SJM, dle mého názoru, jde toto učinit pouze formou zúžení společného jmění manželů.
Dohodu lze sepsat u jakéhokoli notáře za pár korun, pokud nepotřebujete z nějakého důvodu zúžení soudním rozhodnutím.
Navíc tento počin nespadá do kompetence žádné daně.