Avatar uživatele
Jjdjfjj

S jakými známkami na lyceum?

Zdravím, chodím do devítky, vůbec nevím, kam na střední, poslední dobou jsem začala přemýšlet o zdravotnickém lyceu.
V 1. pololetí 8. třídy jsem měla 3 dvojky jinak 1
Ve 2. pololetí 8.tridy jsem měla 2 dvojky jinak 1 a teď v devítce asi nejspíš budou 4 dvojky jinak 1.
Vím, že jsou důležitější přijímačky, ale zajímají mě i ty známky.
Stačily by tyto známky na nějaké lyceum?

Zajímavá 0 před 190 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Ahoj, tyto známky jsou velmi slušné a myslím, že by ti mohly otevřít cestu na mnoho lyceí. Je však pravda, že většina lyceí kladou důraz nejen na známky, ale také na přijímací zkoušky, včetně zdravotnických. Každé lyceum také může mít různá kritéria ohledně toho, jaké známky jsou pro ně důležité – některé mohou klást větší důraz na předměty jako matematiku a cizí jazyky, zatímco jiné mohou upřednostňovat přírodní vědy nebo humanitní předměty. Nejlépe by bylo kontaktovat přímo lyceum, na které bys chtěla jít, a zjistit jejich specifické požadavky. Ale celkově, tvé známky by měly být dostatečné pro velkou většinu lyceí. Hodně štěstí!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Nějaké lyceum….
Nebývají příliš náročné SŠ (oproti gymnáziu).
Absolvent lycea, nemá prakticky žádné, odborné vzdělání, tedy kvalifikaci.
Může být přípravou, pro další studium na VOŠ /Dis./ u zdravotnického, třeba fyzioterapeut, zubní technik, rubní instrumentářka /1 rok/, lékárenský laborant, biochemický laborant, nutriční terapeut, optik atd. atp. Také zdravotní sestra.).
Také na VŠ /(Bc/ (vlastní příprava na přijímací zkoušky nutná, zřídka škola a nároky školy, dostatečně žáka připrav, na VŠ studium).
Případně, jako z každé SŠ s maturitou studovat i mimo obor.
Některé jmenované obory ve zdravotnictví. je možné studovat rovnou (4+3), nebo až po maturitě, až se člověk nějak vyhraní, vybere si, co bude dělat. Nebo si najde nějaké zaměstnání a při něm si doplní vzdělání.

Úroveň škol bývá odlišná (méně/více kvalitní), stejně tak je to u lycea. Na jakékoliv SŠ. Ty mají většinou i VOŠ studijní obory.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lyceum
https://www.olomouc-prigo.cz/2018/09/­03/vyssi-odborne-skoly-prigo-predstavuji-osm-oboru/
Lyceum lze studovat i s „horším“ prospěchem
Důležité je uspět u přijímacího řízení, být přijat a pak plnit dané studijní
požadavky škol. Úspěšně dostudovat. (Úroveň škol a náročnost je různá).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek