HZK

S jakým programem je dobré začít, pokud se chci naučit základní grafiku?

Rád bych si nakreslil např. logo s mými iniciály, minimalisticky, jednoduše. Jak začít abych se k tomu propracoval? Co k tomu potřebuju?
Chybí zde opravdu několik detailů a mých požadavků od programu.
Mám W10. Rád bych editor, ve kterém z 2D loga (např písmena JD) udělám 3D, sem tam stín, efekty, vložení fotky skrz ta písmena, vložení do rámečku. Photoshop bude asi zbytečný.. Na druhé straně malování nebo gimp bude málo.

Nejlepší odpověď
Edison

Pozor na jednu věc: Je rozdíl mezi editory v bitové grafice a editory ve vektorové grafice. Pro loga je podstatně lepší ta vektorová grafika.

Další odpovědi
led

Stačí papier a ceruzka. V počítači napríklad Word (Microsoft Office), alebo univerzálny Libre Office (Open Office)
Pokiaľ dokážete myšlienku položiť na papier môžte použiť relatívne jednoduchý bezplatný Gimp v českej verzii, vzhľadom na to, že neuvádzate operačný systém, tento program je použiteľný aj vo Windows aj v Linuxe (a jeho odnožiach).

Pokiaľ potrbujete logo zväčšovať alebo zmenšovať pre tlač, doporučejem vám tak ako píše edison použiť vektorovú grafiku. Ak nemáte program nezúfajte, aj bitový obrázok sa dá pomocou špecializovaných programov, alebo webstránok skonvertovať aj bezplatne.

ivzez

S jakým programem?
Nejlépe s některým grafickým editorem?

S kterým?
To záleží na Vás → každému vyhovuje něco jiného.
Někdo potřebuje „kanón na vrabce“ a na tvorbu loga
zakoupí PhotoShop.
Jiný vystačí s málem a používá Malování ve Windows.

Vyzkoušejte různé grafické editory a používejte ten, který Vám bude
nejlépe vyhovovat (v kterém se Vám bude nejlépe pracovat).

Já mám ráda Photo Filtre → používám poslední bezplatnou verzi.

PS:
Jednoduché logo s iniciálami (ženský rod!) vytvoříte i ve Wordu.

aceg

Jako grafik budeš potřebovat umět upravovat vektorovou i rastrovou grafiku, jedno bez druhého se v praxi neobejde 🙂 S vektorovou doporučuji začít u program INKSCAPE (viz www.inkscape.org) s rastrovou editací fotografií pak u programu GIMP (zde www.gimp.org) pokud se chceš zaměřit na publikační činost (sazbu brožur a podobně) je ideální SCRIBUS (viz www.scribus.net )

Arne1

Pro základní operace stačí Malování, které je v každých Windows.

kelley

Inkscape (jak už tu padlo) – to všechno v něm uděláš, je vektorový a je zdarma.

aceg

jinak nemáte pravdu v předpokladu že gimp je málo, je to plně vybavený rastrový editor s obrovským množstvím pokročílých filtrů, maskami, hierarchickými vrstvami, pokročilými metodami tvarování a označování, podporou mnoha barevných prostorů a bitových hloubek, obrovského množství datových formátů, zkrátka GIMP je full featured záležitost a nějaké malování mu nesahá ani po kotník .-)

aceg

Pro 3D grafiku použij program BLENDER (www.blender.org)

aceg

doporučení „malování“ ber jako nepovedený žert, existuje obrovské množství kvalitních rastrových editorů dostupných zdarma a malování mezi ně rozhodně nepatří 🙂 GIMP nebo třeba MyPaint (https://alter­nativeto.net/sof­tware/mypaint/), Krita na kreativní sketche realistickými štětci (https://alter­nativeto.net/sof­tware/krita/) ale malování fakt ne 🙂

aceg

jinak všechny ty programy které jsem doporučil tady i v odpovědi mají plně lokalizované rozhranní do českého jazyka pochopitelně a jsou zdarma.