jsemjá

S čím se dá udělat kuře?

Dnes budu obědvat kuře. S čím nejlépe ho udělat?

Nejlepší odpověď
da ny

Celé? Pro kolik osob? Nedostatečné údaje….
Pečené s bramborovou kaší, bramborem, opečené brambory, hranolky.
Z prsíček řízky (podle velikosti prsou 2 – 4 ks), přírodní na pánvi nebo v trojobalu apod
Příloha viz. výše. Zbytek uvařit, může být polévka a třeba rizoto.
Maso pokrájet, hodit na cibulku, trošičku červené papriky, súl, pepř dle chuti, zelenina (i mražená směs, (hrášek, mrkev i kukuřice). Smíchat s uvařenou rýží (je to jednodušší příprava). Jinak se přidá nevařená rýže, bujon a peče se v troubě v pekáčku.
Nebo k masu a cibuli pokrájet sterilovanou červenou papriku a žampiony (i z konzervy), smíchat s uvařenou rýží, kroupami apod.
Rizoto připravíte i z pečeného kuřete. Zbaštíte třeba stehna. Naso oberete, pokrájíte a pokračujete viz. výše.
Také můžete z kuřete připravit omáčku, kuře na paprice. Příloha těstoviny, knedlík (houskový, kynutý, lze i koupit hotový). Někdo konzumuje i s rýží, noky.

Příště více údajů (kuchařská zdatnost apod.)

Další odpovědi
Hufnágl

To je moje oblíbená příloha nejen ke kuřeti.

Zdroj: https://ctrlv­.cz/1DYW

Rokio

např. s rýží, s bramborami, nebo s hranolkami

dubraro

S tím, co máš k dispozici nebo na co máš chuť. Na přípravu kuřete existují tisíce receptů s nejrůznějšími postupy, kořením, přísadami a přílohami.