annas

Rychlost zvuku je asi 300 m/s. Nemyslíte, že zprávy, které dovedou ublížit, se šíří rychleji než ty, co umí potěšit?

"Co je potlačováno, šíří se. Co je oslabováno, sílí. Co je ničeno, rozkvétá“. Lao-c’

„Neříkej vždy, co víš, ale vždy se snaž vědět, co říkáš“. Matthias Claudius

--
https://pixaba­y.com/cs/zp%C­4%9Btn%C3%A1-vazba-potvrzuj%C3%AD­c%C3%AD-podnikatel%C3%A9-2990424/

Nejlepší odpověď
Drap

I když je to proti zdravému rozumu a zákonům fyziky, tak to snad tak někdy, bohužel opravdu tak bývá. Možná je to i celou společností, která chce být šokována, vyděšena a touží po jakékoli senzaci.

Další odpovědi
Kepler

Proti citátům nelze nic namítnout. Ale rychlost zvuku je zoufale malá. Někde kilometr o nás práskne blesk a hrom uslyšíme až za 3 vteřiny, přiletí raketa a ani ji neuslyšíme. Pokusím se nepřesně citovat Wericha: kdysi, když jeden král chtěl říct tomu druhému, že je vůl, to to trvalo! Dneska to máte jenom samé .._.___…__ ._.. a ostatní to vědí dřív, než se o tom král dozví. Nebo tak nějak. Prosím opravte.
Ale abych odpověděl na otázku: ano, špatné zprávy se šíří rychleji, protože jsou poháněny nepřejícností většiny lidí: tak a máš to!

Smackdown

Realita.

Roman71

No to je fakt. Takzvaný „teplý bonz“ je zaručeně rychlejší než světlo. :)

Mimochodem, rychlost světla je přibližně 300 000 km/s.

Zdroj: http://www.wi­kina.cz/a/Rychlos­t_sv%C4%9Btla

Mc Merkurion

… z fyziky si toho teda moc nepamatuju, ale vím, že rychlost světla je několikanásobně větší než rychlost zvuku, a když se umocní rychlost světla vznikne rychlost F ( je to zkratka pro jeden drb=fáma) …
… k tomu potlačování: … vždyť seto projevilo u voleb, neustálé napadání Babiše mělo za následek jeho úspěch a takto to může dopadnout i v druhém kole se Zemanem, jenže protože to řekl číňan, tak na to nikdo nereflektuje a pak to dopadá, jak to dopadá …

Kepler

Souhlas, až na to že rychlost světla je vyšší ne několikrát, ale miliónkrát vyšší. Ale o to tu nejde. Je pravda, že čím víc se na někoho útočí, tím víc se terč stává silnější. Jen si vem třeba Uber vs. taxikáři. Kdo splakal nad výdělkem je jasné. Dál do politiky to rozvádět nebudu, to bychom byli už mimo téma.