BeRaut

Jak rychle se má jezdit přes železniční přejezd? Kdy 30 km/h a kdy 50?

Zítra mám psát testy z autoškoly (ne závěrečný) a nechápu pořád otázky ohledně rychlosti přes železniční přejezd, někdy je to 30km/h a někdy zase 50km/h......ale nikdy jsem nepochopil v jakých případech je 30 a kdy 50

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ve všech případech je to 30, jen pokud na přejezdu bliká bílé světlo, je povoleno jet maximálně 50.

Další odpovědi
Alesh

A tady to máš i s obrázkem…

Zdroj: https://www.au­to.cz/galerie/no­vinky/57705/kdyz-na-zeleznicnim-prejezdu-neblika-bile-svetlo-muzu-pokracovat-v-jizde?foto=1

cukrar

BeRaut, to si nepamatujete? Vždyť se to čerstvě učíte.
Hlídejte si bílé blikající světlo, když bliká, tak max 50, když nebliká, tak 30. Ale vždy je lépe se kouknou, zdali se neblíží vlak.

Justin1

Pokud nic nebliká, taky je třeba si všímat, jestli u přejezdu není značka „Stůj, dej přednost v jízdě“. Když tam tahle značka je, je třeba zastavit vozidlo na takovém místě, aby byl dostatečný výhled na trať, ale ne až na přejezdu.

elkon

Tady to máš vše přehledně. A to co zde bylo zmíněno o rychlosti, platí už 50m před přejezdem. https://www.povinne-ruceni.com/clan­ky/zeleznicni-prejezdy-a-rychlosti-na-nich/