Pla

Co přesně je rurbanizace?

Dobrý den, co přesně je rurbanizace? Mělo by to mít souvislost s geografií sídel, jen to nikde nemohu najít. Předem děkuji za odpovědi a přeji příjemný zbytek dne :)
Doplňuji:
Nemám na mysli ani urbanizaci, ani reurbanizaci, suburbanizaci, nebo desurbanizaci. Opravdu by to měla být rurbanizace…

Odpovědi
gecco

Jde o změnu životního stylu na venkově (od tradičního lidé na vesnicích přechází k městskému způsobu života).
😉

anonym

Neměl si na mysli urbanizaci?
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ur­banizace
Doplňuji:
zahrnutí venkovského obyvatelstva a prostoru do města (poměšťování venkova)