mrblackwell

RTG PLIC – nevíte, co znamená tento popis?

Co znamená tento popis ? Híly cévní z drobnými kalcifikáty. Je to vážný nebo běžný nález ? Je mě 50 let. Lékař mě k tomu nijak nic neříkal. Kontrola za rok. Byl jsem tam v loni v srpnu a nijak jsem to neřešil,až nyní jsem si pořádně přečetl co mě tam napsal.

Nejlepší odpověď
annas

Myslíte, že je správné ptát se na interntové stránce, kde není lékař, jakájak jste na tom?

Obra/ťte e se znova na lékaře, ať vám vysvětlí, o co jde, zda jde o vážný stav, nebo běžný nález, který souvisí s věkem?

Jde přece o vaše zdraví, jehož diagnózu zná lékař, jedině ten vás může léčit.

Další odpovědi
Kepler

Když k tomu lékař nic neříkal a jde jen o drobné kalcifikáty, asi nejde o závažný stav. Co je to kalcifikace plic, je vysvětleno zde: http://www.ro­dicka.cz/kalci­fikace-na-plicich/ Lidově se tomu říká „vápno na plicích“. Písek v ledvinách, žlučové kameny, zavápněné plíce… ještě chybí ciment v pytlu a můžeš začít stavět! Jinak existuje hafo odborných lékařských poraden, tak bych se příště obrátil tam, když už ne přímo na lékaře.

ivzez

Nález Vám měl vysvětlit lékař, pokud tak neučinil, měl jste se ho zeptat.
To můžete udělat i dodatečně.

Já na rozdíl od Keplera nedoporučuji internetové lékařské poradny, protože
ke správné interpretaci výsledků je potřeba znát i pacientův/kli­entův celkový
zdravotní stav. A ten zná pouze ošetřující, případně praktický lékař.

tatanka

Kdyby byl nález i trochu špatný nebyla by kontrola až za rok.

Edison

Keplere, nemůže stavět. Chybí voda na plicích, nebo alespoň v kolenou… 😁