anti-talent

Rozvodovka s diferenciálem?

Nedávno jsem náhodou viděl manuál ke kloubovému autobusu značky Karosa ( tuším že B961 ), udivilo mě, že na druhé – nepoháněné nápravě byla znázorněna rozvodovka, to mi nejde do hlavy. Rozvodovka přenáší hnací moment, jaký význam má u nepoháněné nápravy? Děkuji

Odpovědi
lukas.zmizik

asi by to chtělo vidět plánek…třeba se jedná o úplně něco jiného

mosoj

Rozvodovka přenáší hnací moment a spolu s diferenciálem vyrovnává rozdílné otáčky kol v zatáčce. Zřejmě je ten diferenciál i na nehnané nápravě. Problém rozdílných otáček tam vzniká také a gumy jsou drahé.