PaulVot

Poradíte, zda je mpžné moje řešení rozvodu plynu po bytě?

Rozvod plynu po byte

Muze byt novy rozvod plynu veden po byte stylem od dolni casti zdi nahoru, nade dvermi, a nasledne zase dolu atd.? Jde mi hlavne o ten smer dolu. Resim rekonstrukci bytu vzhledem k prostorovym dispozicim. Podotykam, ze samozrejme budu konzultovat s odbornikem, nicmene alespon v tehle veci bych rad mel jasno uz ted.K uvedenemu jsem nic nedohledal (vylouceni klesajiciho a opet stoupajiciho rozvodu plynu), tak predpokladam, ze to mozne je. Predem dekuji za rady.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nejsem odborník a zhotovení plynu bez projektu nepůjde. Ale rozvod ve tvaru okolo dveří, nade dveřmi a podté opět dolů není nic neobvyklého. https://mapy.cz/za­kladni?x=16.6127532&y=4­9.9164473&z=1­8&pano=1&pid=582­36751&yaw=1.178&fov=1­.257 Případný tlak se řeší průřezem vedení.
Než bych však dělal tyto „zákruty“, vedl bych celé vedení ve výšce nade dveřmi.

Další odpovědi
Kepler

Tady ti žádný odborník ani laik nepomůže. Tento web je spíš diskuzní, zábavný, ale nikdy ne poučný. Zkus jinde: https://search­.seznam.cz/?q=nor­ma+rozvod+ply­nu&oq=norma+roz­vod+plynu&sou­rceid=szn-HP&sgId=XVAj6­SCChiQ7uvAkh0J7zhwok­nR7ziRbziZMYG4vzq%3D%3­D&thru=sugpar­tend&su=k&aq=-1

cukrar

Jasně, že může být plyn okolo dveří.
Není nikde napsáno, že vedení nemůže být dolů, do kopce, šikmo. Je to jen o estetice.

elkon

Ano může, trubky můžete natáhnout všude, kde nebudou překážet, ale nesmí být ve zdi. Vše viditelné.