bolak

Rozumíte tomu, proč se přemnožené žirafy nemůžou pustit zpátky do volný přírody?

Viděl jsem na seznamu reportáž, a tam ten redaktor vysvětloval, že žirafy (samci) se přemnožili a budou se muset nejspíš utratit. A dodal že do volné přírody se vrátit nemohou, protože tam by nepřežily. To jsem z toho jelen.

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že se to týká všech zvířat chovaných v zajetí. V ZOO jsou zvyklí dostávat žrádlo, aniž by se musely nějak snažit, neumí se bránit dravcům, neumí si vyhledat vodu a nemají výchovu od zkušených divokých matek. Mám dojem, že kdyby mě vysadili nahatého v Krugerově národním parku, tak bych přežil maximálně měsíc.

Další odpovědi
Drap

Neumí se sami o sebe postarat. Jsou to mylné představy že zvíře vychované a delší dobu žijící v zajetí se může vrátit do přírody. Jde to jen u některých zvířat, která jsou od mládí pro to připravována a i se ještě jako mladá vrací.

aliendrone

Žeby lacinější varianta? Doprava do Afriky, aby tam ti žirafáci chcípli je nejšpíš dražší, než když je kuchnou zde a následně odvezou do kafilérky. :D :D :D

bolak

Kepler, Drap: jo, ale voni říkali že když nebude jiná možnost, tak je nechaj utratit, tak mi právě není moc jasný, jestli teda když je utratěj, budou mít ty žirafáci větší šance na přežití než kdyby je vypustili do volný přírody na antarktidě nebo kde to žijou

Mc Merkurion

aliendrone: … nevozej je do kafilérky, ale používaj jako potravu pro šelmy, jednou to dávali v přímým přenose z nějaký francouzký zoo, a bylo z toho hrozný pozdvižení mezi „milovníky zvířat“ …

Kepler

Co ty víš, šelmy všechno nesežerou. Třeba existují klobásky vysoké žirafí kvality, aniž to tušíme. 🙂

Mc Merkurion

… že nekecám, našel jsem odkaz: https://zpravy­.idnes.cz/v-danske-zoo-zabili-prebytecnou-zirafu-nepomohla-ani-snaha-aktivistu-12u-/zahranicni.as­px?c=A140209_115251_zah­ranicni_dam … tak to s tou mojí pamětí nebude ještě tak špatný …

aliendrone

LOL! To jako že zoo zaměstnává i kvalifikované řezníky a provozuje mimo jiné takový malý zoologicko-jateční koutek? Čeho se ještě nedožiju… :D :D :D