Avatar uživatele
bolak

Rozumíte tomu, proč se přemnožené žirafy nemůžou pustit zpátky do volný přírody?

Viděl jsem na seznamu reportáž, a tam ten redaktor vysvětloval, že žirafy (samci) se přemnožili a budou se muset nejspíš utratit. A dodal že do volné přírody se vrátit nemohou, protože tam by nepřežily. To jsem z toho jelen.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2298 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že se to týká všech zvířat chovaných v zajetí. V ZOO jsou zvyklí dostávat žrádlo, aniž by se musely nějak snažit, neumí se bránit dravcům, neumí si vyhledat vodu a nemají výchovu od zkušených divokých matek. Mám dojem, že kdyby mě vysadili nahatého v Krugerově národním parku, tak bych přežil maximálně měsíc.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Neumí se sami o sebe postarat. Jsou to mylné představy že zvíře vychované a delší dobu žijící v zajetí se může vrátit do přírody. Jde to jen u některých zvířat, která jsou od mládí pro to připravována a i se ještě jako mladá vrací.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Žeby lacinější varianta? Doprava do Afriky, aby tam ti žirafáci chcípli je nejšpíš dražší, než když je kuchnou zde a následně odvezou do kafilérky. :D :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Kepler, Drap: jo, ale voni říkali že když nebude jiná možnost, tak je nechaj utratit, tak mi právě není moc jasný, jestli teda když je utratěj, budou mít ty žirafáci větší šance na přežití než kdyby je vypustili do volný přírody na antarktidě nebo kde to žijou

před 2298 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

aliendrone: … nevozej je do kafilérky, ale používaj jako potravu pro šelmy, jednou to dávali v přímým přenose z nějaký francouzký zoo, a bylo z toho hrozný pozdvižení mezi „milovníky zvířat“ …

před 2298 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Co ty víš, šelmy všechno nesežerou. Třeba existují klobásky vysoké žirafí kvality, aniž to tušíme. 🙂

před 2298 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… že nekecám, našel jsem odkaz: https://zpravy­.idnes.cz/v-danske-zoo-zabili-prebytecnou-zirafu-nepomohla-ani-snaha-aktivistu-12u-/zahranicni.as­px?c=A140209_115251_zah­ranicni_dam … tak to s tou mojí pamětí nebude ještě tak špatný …

před 2298 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

LOL! To jako že zoo zaměstnává i kvalifikované řezníky a provozuje mimo jiné takový malý zoologicko-jateční koutek? Čeho se ještě nedožiju… :D :D :D

před 2297 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek