Daniel16

Roznáší v dnešní době masařky nebo mouchy nějaké nemoce?

Doplňuji:
Létaly mi u hlavy asi 1 hodinu dvě ošklivé velké mouchy…

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě. Mohou přenášet celou řadu nemocí. Záleží na tom, kde právě seděly a čím se kontaminovaly.

Další odpovědi
www

Jistě.
Dokonce více, než před globálním oteplením, díky kterému je i v těchto zeměpisných šířkách více nemocí, než dříve. Ovšem, z jižních oblastí. Studium.
Více viz net.
Doplňuji:
To tvoje doplnění:
Tímto způsobem hrozí přenos jakékoliv nákazy jen minimálně.
Ještě zpět k původní otázce: dnes ale spousta lidí žije již od dětství v téměř sterilních domácnostech i za cenu oslabení své imunity, a ti mohou venku ‚chytit‘ téměř nemožné i bez hmyzu.

anonym

Jestli předtím nebyly u souseda, tak jsou čisté. Mrkni na to, když se moucha (ta) nebo mouch (ten) uklidní, posedí a očistí si křídla, opráší si nožky, vyvětrá boty a omyje si hlavičku. Copak taková moucha s mouchem mohou být špinaví a nemocní? Kdyby byli lidé, jsou nemocní, špinaví a bez peněz. A ještě by kradli jako klaus.

Daniel16

Děkuji za informace. Mně právě létaly kolem hlavy zhruba 1 hodinu dvě velké mouchy… Fuj :)