Avatar uživatele
abcd1234

Je stanovené u závěrečných prací, kolik má být vlastního textu a kolik převzatého, samozřejmě s uvedením zdrojů?

dopsala jsem bakalářku a dala jsem ji někomu ke kontrole a ten někdo mi řekl, že jde moc poznat co jsem psala já a co je zkopírované (samozřejmě s citacemi). Myslíte že je to problém nebo to nemám řešit?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1460 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nedá se odpovědět, protože neznám téma práce atd. Pokud máte uvedené zdroje informací, nejde o plagiát.

Ale přečtěte si text v odkazu, který odpoví na váš dotaz. Robert Zbíral jaho

PŘÍRUČKA PSANÍ SEMINÁRNÍCH A JINÝCH VYSOKOŠKOLSKÝCH ODBORNÝCH PRACí

https://is.mu­ni.cz/el/1422/­jaro2017/MVV42­K/um/Zbiral_pri­rucka.pdf

Dovíte se, že "Neexistuje směrnice, kolik citací by měla mít kvalitní písemná práce. .

Někomu by se mohlo zdát, že to znamená spoléhat se pouze na vlastní myšlenky a závěry, že vycházet z něčeho, co již bylo napsáno, je synonymem pro přestupek.

To je ovšem nesmysl, v naprosté většině případů to ani není možné, nelze se odstřihnout od současného stavu vědění" atd.

Zvažte sama, zda můžete něco změnit, nebo nikoliv. Je to na vás.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Když to poznal někdo, tak to pozná i někdo jiný. Ty musíš obhájit, že je to tvoje práce. Ta zkušební komise s tím má zkušenosti a zná studenty. Takže ti klidně mohou říci, že je tam více cizího než má být a neuznají ti tu práci. Ale možná, že ne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Je to tvoje práce a tvoje vizitka. Bc práce nesmí být přemrštěná citacemim proto vybírej zodpovědně v rámci tématu. Text bys neměla jen opisovat, ale přemýšlet nad ním a psát i vlastnímí slovy (jak umíš pracovat s odbornými publikacemi) a uvést zdroje. Pokud se jedná o výjimečnou myšlenku, opsat ji můžeš, ale nesmí to být celý odstavec.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce