abcd1234

Je stanovené u závěrečných prací, kolik má být vlastního textu a kolik převzatého, samozřejmě s uvedením zdrojů?

dopsala jsem bakalářku a dala jsem ji někomu ke kontrole a ten někdo mi řekl, že jde moc poznat co jsem psala já a co je zkopírované (samozřejmě s citacemi). Myslíte že je to problém nebo to nemám řešit?

Nejlepší odpověď
annas

Nedá se odpovědět, protože neznám téma práce atd. Pokud máte uvedené zdroje informací, nejde o plagiát.

Ale přečtěte si text v odkazu, který odpoví na váš dotaz. Robert Zbíral jaho

PŘÍRUČKA PSANÍ SEMINÁRNÍCH A JINÝCH VYSOKOŠKOLSKÝCH ODBORNÝCH PRACí

https://is.mu­ni.cz/el/1422/­jaro2017/MVV42­K/um/Zbiral_pri­rucka.pdf

Dovíte se, že "Neexistuje směrnice, kolik citací by měla mít kvalitní písemná práce. .

Někomu by se mohlo zdát, že to znamená spoléhat se pouze na vlastní myšlenky a závěry, že vycházet z něčeho, co již bylo napsáno, je synonymem pro přestupek.

To je ovšem nesmysl, v naprosté většině případů to ani není možné, nelze se odstřihnout od současného stavu vědění" atd.

Zvažte sama, zda můžete něco změnit, nebo nikoliv. Je to na vás.

Další odpovědi
Kelt

Když to poznal někdo, tak to pozná i někdo jiný. Ty musíš obhájit, že je to tvoje práce. Ta zkušební komise s tím má zkušenosti a zná studenty. Takže ti klidně mohou říci, že je tam více cizího než má být a neuznají ti tu práci. Ale možná, že ne.

anonym

Je to tvoje práce a tvoje vizitka. Bc práce nesmí být přemrštěná citacemim proto vybírej zodpovědně v rámci tématu. Text bys neměla jen opisovat, ale přemýšlet nad ním a psát i vlastnímí slovy (jak umíš pracovat s odbornými publikacemi) a uvést zdroje. Pokud se jedná o výjimečnou myšlenku, opsat ji můžeš, ale nesmí to být celý odstavec.