sdesigner

Rozdily mezi muzem a zenou

Mam opravneny pocit ze rozdily mezi muzi a zenami se straceji. Muzi se zjemnuji, nektery se lici, jini vic placou jako je obvykle. A zeny zase hrubnou, jsou drsnejsi, snazi se chovat jako chlapi, nadavaji a ve vstazich jsou bezcitnejsi a promiskuitni. Myslite si ze se tahle hranice mezi muzi a zenami jednou strati? Ze rozdil mezi nama bude jenom fyzicky? Bude jednou ta neznejsi pulka lidstva prave chlap? Je to normalni? Omluvitelne nejakym faktem?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Když odhlédnu od poslání muže a ženy v rodině, nejvíc jsem ten rozdíl většinou pocítila na výplatní pásce. Z stejnou i lepší práci, nižší odměna a to mi dokonce bylo zdůvodněno, že nemůžu být lépe zaplacena, protože jsem žena.

Další odpovědi
Drap

Již v Sybilině proroctví je že se nepozná muž od ženy.
Osobně si myslím, že je stále dost normálních lidí, z kterých je patrné na první pohled, že žena je žena a chlap je chlap

Hlada

Myslím, že v průmyslově rozvinutých zemích vládne tvrdý patriarchát. Nejvíc jsou ceněny mužské vlastnosti a ekonomický výsledek. Ženy jsou ceněny především jako pracovní síla, funkce matky je podceňována. Tomu se ženy přizpůsobují a přebírají vlastnosti, o kterých píšete. Otázkou je, zda je tento vývoj dlouhodobě udržitelný. Je možné, že se tyto země jednou rozpadnou pro nedostatek obyvatel nebo morálky. Zásahy lidí do přírody nebývají úspěšné.

pat a mat

Asi máš pravdu ale myslim že se to týká spíše Evropy, případně i Ameriky ( tím nemyslím jen USA ale různě podle zemí ). Bude to asi tím že ten socialismus sociálního státu degeneruje funkci rodiny. V budoucnu čeká asi lepší perspektiva ty regiony kde se roli rodiny přikládá větší význam ( tedy Čína a další Asie ale i islámské země ).

sdesigner

Pane uzivateli Hlada. Dekuji za odpoved. Jen bych rad pripomnul nektere vase rozporuplne vety. Kdyz je patriarchat tak se role matky nepodcenuje. pokud vim Patriarchat uspesne fungoval tisice let odkdy vzniklo lidstvo samo. Funkce muze jako vudce rodiny je nenahraditelna a nepopiratelna tak jako funkce zeny jako matky a moralni a citove opory pro deti. Takhle to fungovalo velice dlouhou dobu. Kazdy, ac muz nebo zena maji v zivote ulohy vyplivajici z jejich dovednosti a psychyckych nebo fyzickych predpokladu nebo rozdilu. Do karieristickeho zivota se zeny zacali hrnout sami v 20tem stoleti a nazvali to boj za rovnopravnost. Ne to je jenom boj zato aby neplnili ulohy pro ktere jim dala priroda schopnosti ale fusovali do veci ktere jsou prirozene pro muze prave pro drsnejsi a logicky smerujici povahu muzu. Priklad. armada, finance, politika.....­.v tehle a jinych odvetvich neni misto pro citove mysleni ac zeny prave timhle disponuji. Jsou dulezite jako matky a celkova citova opora rodiny. Bohuzel v tehle dobe se zeny az priliz tlaci do funkcii jim nesouzenych a dnes neni problem najig dite ktere se vyviji bez citu a lasky Matka-Dite…dite nepotrebuje citovou oporu otce. Od otce prebira technicke a kondicni dovednosti, schopnosti uvazovat nad budoucnosti a nasledne reseni potizi, studijni popohnani a materialni zabezpeceni. Matka zas dava diteti nazornou ukazku moralnich a citovych hranic a jejich dulezitosti v zivote kterou clovek tak moc potrebuje. Ze skusenosti vlastni i skusenosti mych pratel nebo nepratel jsem totiz vypozoroval ze psychycky labilni a nebo jinak naruseny clovek nevychadzi z rodiny kde chybuje otec ale kde matka neprebira roly matky (alkoholicky, lehke zeny…) Tam kde neni otec chybi materialni zazemi, kde matka, dusevni. Proto kdyz hodne rychle nebudou obyvatele planety zastavat funkce jim urcene pujde, a uz to aj jde dolu kopcem. :(