sumavakvitek

Rozdíl mezi vysvědčením a osvědčením?

Dobrý den, prosím moc o radu..Vytvářím si CV a nevim si rady, když v kolonce vzdělání uvádím jazykovou školu, zda mohu uvést pozn., že jsem studium ukončila získáním osvědčení, když jsem nedělala žádnou zkoušku typu KET, PET atp..jen závěrečné testy, které měli určit co jsme se za celoroční studium naučili..takže vysvědčení..ptám se z toho důvodu, aby po mě nechtěli v budoucím zaměstnání doložit jakýsi papír, že mam zkoušku..chtěla bych práve do CV napsat osvědčení, že to zní lépe než vysvěd.. , ale zase mam obavu z případných následků ☹ Prosím moc moc o radu, jaký na to máte názor ostatní , předem moc děkuji že se mou otázkou někdo zabýval :) Petra

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Vysvědčení je obvykle takovéto klasické oficiální hodnocení ze školy, mělo by obsahovat hodnocení z konkrétních předmětů, ať už vyjádřené numerickými známkami nebo slovně.

Osvědčení se většinou dává právě v kursech. Jde o jednoduché ohodnocení toho, jak jste v kursu prospívala. Často v něm ani nebývá nic konkrétnějšího, než jen, že jste prospěla atd. Osvědčení ale není oficiální.

Co se týče jazykových kursů, které jste nezakončila žádnou mezinárodní ani státní ykouškou, moc bych to nerozpitvávala. Nejlepší bude, když napíšete jen, že jste kursem prošla a jak dlouho jste jej studovala.maximálně bych uvedla tu závěrečnou zkoušku POtenciálního zaměstnavatele nebude zajímat ani Vaše osvědčení ani nic jiného a pokud ano, zeptá se Vás.