Avatar uživatele
Zungu

Rozdíl mezi osvětlením

Ahoj všem,potřebovala bych vědět,jaký je rozdíl mezi interiérovým a exteriérovým světlem díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5029 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Interiérové světlo se užívá uvnitř místností, exteriérové venku, ve vnějším prostranství, třeba na zahradě. Exteriérová světla musí být proto mnohem odolnější a dobře odizolovaná kvůli různým vlivům počasí, např. dešti, vlhkému zimnímu počasí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

interiérové světlo se používá ve vnitř v bytě a domě a exteriéroé se používá na zahradě na dvorku

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
petrdostal

Exteriérová osvětlení budou celá zakrytá a utěsněná, aby se dovnitř nedostala voda, kdežto ta interiérová mají kolem žárovky jen nějaký obal, ale žárovka může být vidět. My jsme si kupovali venkovní osvětlení z https://www.bytova-svitidla.cz/Ven­kovni-osvetleni a žárovky jsou celé zadělaně, ale stejně budou světla pod střechou, tak se k nim voda skoro nedostane.

před 1600 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
sanskrybastr

Já si myslím, že hlavní rozdíl je v tom, že venkovní světla musí mít mnohem vyšší stupeň krytí proti vnějším vlivům. Celkem hezky je to popsané třeba tady: http://www.lig­hting.philips­.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/stupen-kryti-osvetleni Doporučuji mrknout. :)

před 1842 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
devitkac

Souhlas, dobře rozepsané to tam mají. Já si vždycky říkal co ty IP značky u venkovních světel znamenají.. Teď už to vím. Tuším, že světla z https://www.lu­xo.cz/svitidla-do-exterieru/venkovni-nastenna-svitidla/ která máme kolem domu mají stupeň krytí IP44, což je úplně dostačující.

před 1551 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada