Lenule15

Rozdíl mezi dvojádrovým a čtyřjádrovým procesorem?

Hledám ntb a vybírám ze dvou…ale nevím jaký. Jedem má dvoujádrový a druhý čtyřjádrový, ale někdo říká, že i ten dvoujádrový může být lepší. Prosím poraďte…moc tomu nerozumím :D
výběr z : https://www.al­za.cz/lenovo-ideapad-z50-70-white-d2192101.htm
 https://www.al­za.cz/lenovo-ideapad-g50-45-black-d2424702.htm

Nejlepší odpověď
jáára

to je úplně jedno co koupíš. za tyhle peníze vybírej klidně podle barvy

Další odpovědi
anonym

Běžný procesor s jedním jádrem provede za určitou dobu x operací, dvoujádrový dvojnásobek a čtyřjádrový čtyřnásobek.
http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/hardware/146059-vicejadrove-procesory-kdy-vice-znamena-lepe.html
http://www.zi­ve.cz/hlavni-rozdily-a-vyuziti-mezi-2--a-4-jadrovym-procesorem/po­radna/cq-419617-sc-20/default.as­px?consultanswer­s=1

zelí

To, že 2jádra × 2,5Ghz se rovná nějáká rychlost není pravda. Velmi záleží také na architektuře. Stará architektura múže i s více jádry na větším taktu vykazovat nižší výkon při vyžší spotřebě.
Tak jak tak na hraní her notebooky nejsou nejlepší, navíc za 12.000. Hlavním omezujícím faktorem bude grafika. Víc jader znamená vyžší spotřebu, ale opět velmi záleží na architektuře. Hledejte recenze uživatelů podle konkrétního modelu a účelu použití.

anonym

Bez specifikace účelu mohu doporučit leda kalkulačku… (Jako se ptát, zda koupit motorku, či auto, či letadlo, či vrtulník, či kolo, či … → formule je lepší (rychlejší/…) než kolo, leč po městě ji asi neužijete.)

Funna

sorry, ale fakt tomu nerozumíš…je to jako kdyby ses ptala, jestli si máš koupit kolo nebo koloběžku – obě slouží k přepravě a u obou se „zapotíš“, ale každá funguje na jiném principu…stejně jako ty 2 noťasy, co jsi sem dala…nemůžeš porovnávat jen kolik mají jader, ale třeba jaká je operační paměť, jestli je grafická karta integrovaná nebo ne, rozlišení displeje atd…atd…a taky kdo jaký díl hardware vyrobil…a pokud chceš opravdu porovnat dobře, běž přímo na stránky Lenova, protože „obchodníci“ píšou pokaždé něco jiného…na stránkách CZC.CZ je Z50–70 sice o tisícovku dražší, ale s neintegrovanou NVIDIA GeForce grafickou kartou (ten na Alze má integrovanou sdílenou grafiku, což je to nejhorší, co můžeš koupit…teda pokud nechceš noťas používat jen jako kalkulačku a psací blok)…takže se poraď s někým v okolí, KDO TOMU ROZUMÍ, než „vyhodíš“ peníze oknem…

postcd

rozdíl je v rychlosti

třeba 2 jádrový procesor na frekvenci m 2,5Ghz má max. rychlost 2×2,5Ghz, 4 jádrový 4×2,5Ghz pro kancelářské operace mám dojem dvoujádro stačí. pro hry se zeptej na nějakém herním webu.

Ronnie01

Za tuhle cenu mají oba 2 fyzický jádra, akorát ten jeden má navíc 2 virtuální jádra. Nebudu tady o tom psát, vygoogli si to, jen ten čtyřjádrový má 2 jádra, kam se nasockovaly další 2 jádra, to pak vede k větším provozním teplotám.
A jak tady všichni píší, koukni se i na zbytek, grafika, RAMky, disk,…