T HQ

Dá se použít notebook jako druhý monitor ke stolnímu PC?

Zdravím.
Chtěl jsem si koupit druhý monitor, ale napadlo mě, jestli se můj notebook dá použít jako druhý monitor ke stolní PC, abych si nemusel kupovat druhý. Proto se ptám, dá se to? A kdyby ano, tak co musím udělat?

Odpovědi
cochee

Bez hardwarových úprav ne. Pokud je ntb vybaven nějakým typem videokonektoru, ten vždy slouží k připojení externího monitoru, nelze jím připojit jiný zdroj obrazu a obraz posílat dovnitř notebooku (tedy opačným směrem, než obvykle) a zobrazit to na LCD panelu noťasu. Musel by se ubastlit spoj přímo na flex kabel LCD panelu. To je pro normálního smrtelníka, nevyznajícího se v elektronice, neřešitelný úkol.

Dochy

Musel bys mít nějaký SW, který to umožní. Opravdu nevím, zda to existuje. Klasicky je možné si zobrazit plochu na jiném počítači a pracovat „vzdáleně“, ale aby ta „vzdálená“ plocha byla součástí stejně relace jako místní není standardní.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.