Avatar uživatele
anonym

Rozčiluje vás větší světelný smog o Vánocích?

Žiji na vesnici a k pouličkám se nově přidal plně rozsvícený vánoční stromek na návsi, ozdoby na pouličkách svítící jasně bílým světlem a ozdoby sousedů. V klidu dohlédnu až na druhý konec vsi.

Zajímavá 0 před 872 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hapiky

Ne, nevšiml/a jsem si.

Vánoční výzdoby jsou u nás nicotné, pokud se podíváme do Rakous nebo např. Krakowa.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano, také mi vadí.

Ano.
Špatně postavená anketa. Chybí jiná možnost,

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Ne, nevšiml/a jsem si.

Nevadí, naopak to vítám, přeci jen pražské pouliční osvětlení (včetně reklam atd.) není zas až tak bohviečo. Ty přídavné opičárny na lampách nejsou ke škodě. Vánoční pouliční kolorit je přeci jen milá změna. Co mi ale vadí je, že s Vánocemi začínají prudit už v LISTOPADU, kazí tím „kouzlo Vánoc“, protože když už konečně přijdou, tak si na to člověk dávno zvykl a už to nevnímá. :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Ne, nevšiml/a jsem si.

Nevadí, ale nechápu zbytečně přehnanou výzdobu, která působí kýčovitě a stojí tisíce korun, včetně ceny energie. Takové ty příšerně olepené domy světýlky, které svítí do dálky. V jednoduchosti je krása. Stačí jen decentní výzdoba, třeba osvícený smrček na zahradě, nebo ozdobené okno.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Ne, nevšiml/a jsem si.

Je mi to jedno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lgee

Ne, nevšiml/a jsem si.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
seraphico

Ne, nevšiml/a jsem si.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Ne, nevšiml/a jsem si.

Nevadí. My ji máme v malém každý večer, sousedi do vedlejšího baráku chodí jen občas, využívají ho jako chalupu. Před časem jim někdo ukradl hliníkový žebřík, který měli na dvoře, tak od té doby mají na začátku zahrady vzadu za domem v činnosti asi 4–5 metrový řetět z vánočních různobarevných světýlek, které trošku plynule mění barvy. Napájané to mají ze sluneční baterie. Nechávají to tam proto, aby budili dojem, že jsou doma. Od té doby se jim nic neztratilo, ale či je to zásluhou světýlek, to se nedá zjistit.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

Ne, nevšiml/a jsem si.

neuvědomuji si to, ale když se nad tím zamyslím, tak máte pravdu, ocenil bych nižší světelný smog

Upravil/a: postcd

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Ano, také mi vadí.

Chápu, že lidi se chcou s tou výzdobou trochu blýsknout. Ale některé ty rozsvícené domy – to je opravdu příliš. Ale zas že bych cítil potřebu se kvůli tomu věšet, to také ne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
postcd

neuvědomuji si to, ale když se nad tím zamyslím, tak máte pravdu, ocenil bych nižší světelný smog

Avatar uživatele
terry

Nevyhovuje mi ani jedna ze dvou nabízených možností.

Nový příspěvek