Blaide

Rozbila se mi nádoba na mixér?

Všiml jsem si, že zespodu nádoby co se nasazuje na mixér, začala vytékat nějaká černá tekutina. Všechno pořád funguje a když nádobu nasadím na mixér, tak se čepel v nádobě točí jak má a do nádoby samotné žádná tekutina nevytéká. V mechanických věcech se ale moc nevyznám, a tak nevím o jakou tekutinu se jedná a jestli je bezpečné nádobu dál používat, nebo mám rovnou koupit novou. Poradíte?

Nejlepší odpověď
Hlada

To je nejspíš mazivo z ložiska. Z vnějšku se nedá posoudit, v jakém stavu je těsnicí kroužek. Stejně tak neumím z fotky posoudit, jestli je ložisko rozebíratelné a kroužek vyměnitelný. Nádobu používej a sleduj, jestli se to nezhoršuje.

Další odpovědi
Kepler

Nejspíš se porušila těsnost ložiska se stálou náplní maziva. Nebezpečné to není, ale ložisko pravděpodobně časem odejde úplně, tak bych preventivně koupil nádobu novou.

jáára

Jak říkali, ložisko.
Elektro u nádraží Hradec Králové maj i eshop, tak tam seženeš ND.

edit: to není reklama.