Avatar uživatele
Anette

Rozbila jsem auto,kdyz jsem chvili jela s neuplne zatazenou rucni brzdou?

Zapomnela jsem dat dolu rucni brzdu a auto mi normalne jelo,rozjizdeni a vse v poradku,ale asi po 5ti minutach jizdy jsem zastavila na semaforu a neslo mi se rozjet,auto stale chcipalo..pak jsem si toho vsimla a dala jsem rucku dolu,ale stejne se mi nepodarilo se napoprve normalne rozjet,az na nekolikaty pokus a auto „skakalo“…pak jsem chvili jela normalne a po chvili mi to zas chciplo,ale nevim,jestli to bylo autem nebo mnou a stresem…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3281 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Od zatažené ručky auto „nechcípá“…
Takže to bylo spíše nervozitou – jen nezapomeň při nejbližší servisní prohlídce technikovi zdůraznit, ať pořádně zkontrolují zadní brzdy.
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nerevarin

To se mi stalo taky:D Řekl bych, že se to povede aspoň jednou každému. Teoreticky by se nemělo nic vážného stát, ikdyž jet s tim takhle dlouho rozhodně nebude pro brzdu šmakuláda. Pokud s tím člověk jede pár sekund, neřešil bych to. Jestli si s tím jela několik minut, což mi připadá nereálné, tak to raději nech zkontrolovat. Je to zvláštní, hned po rozjezdu s ručí brzdou by člověk měl poznat, že je něco divně, protože se to špatně rozjíždí a ozývá se takový divný zvuk. Navíc novější auta by tě na to měla upozornit kontrolkou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Auto jsi zřejmě nerozbila, ale mohla jsi dost poničit právě tu ruční brzdu. Zřejmě bude nutné ji znovu alespoň seřídit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Anette,
jsou zde i katastrofální zprávy o zničených gumičkách, ale to by vozidlo nebrzdilo, kapalina vytekla. Osobně se domnívám, pokud vozidlo jezdí a brzí OK, že se nic moc nestalo, jen se trošku ohřál buben od ruční brzdy. Asi jste to moc nezatáhla, když vozidlo jelo, jen trošku přibrždovalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Zřejmě se začala vařit brzdová kapalina, takže auto nešlo rozjet ani po odbrzdění. S velkou pravděpodobností se nic nestalo. Přesto zkontrolujte, jestli nejsou spálené těsnicí kroužky pístů a prachovky, což by se projevilo únikem. Zkontrolujte, kdy byla kapalina měněná. Měla by se měnit každé 3 roky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek