Anette

Rozbila jsem auto,kdyz jsem chvili jela s neuplne zatazenou rucni brzdou?

Zapomnela jsem dat dolu rucni brzdu a auto mi normalne jelo,rozjizdeni a vse v poradku,ale asi po 5ti minutach jizdy jsem zastavila na semaforu a neslo mi se rozjet,auto stale chcipalo..pak jsem si toho vsimla a dala jsem rucku dolu,ale stejne se mi nepodarilo se napoprve normalne rozjet,az na nekolikaty pokus a auto „skakalo“…pak jsem chvili jela normalne a po chvili mi to zas chciplo,ale nevim,jestli to bylo autem nebo mnou a stresem…

Nejlepší odpověď
gecco

Od zatažené ručky auto „nechcípá“…
Takže to bylo spíše nervozitou – jen nezapomeň při nejbližší servisní prohlídce technikovi zdůraznit, ať pořádně zkontrolují zadní brzdy.
😉

Další odpovědi
Nerevarin

To se mi stalo taky:D Řekl bych, že se to povede aspoň jednou každému. Teoreticky by se nemělo nic vážného stát, ikdyž jet s tim takhle dlouho rozhodně nebude pro brzdu šmakuláda. Pokud s tím člověk jede pár sekund, neřešil bych to. Jestli si s tím jela několik minut, což mi připadá nereálné, tak to raději nech zkontrolovat. Je to zvláštní, hned po rozjezdu s ručí brzdou by člověk měl poznat, že je něco divně, protože se to špatně rozjíždí a ozývá se takový divný zvuk. Navíc novější auta by tě na to měla upozornit kontrolkou.

Drap

Auto jsi zřejmě nerozbila, ale mohla jsi dost poničit právě tu ruční brzdu. Zřejmě bude nutné ji znovu alespoň seřídit.

cukrar

Anette,
jsou zde i katastrofální zprávy o zničených gumičkách, ale to by vozidlo nebrzdilo, kapalina vytekla. Osobně se domnívám, pokud vozidlo jezdí a brzí OK, že se nic moc nestalo, jen se trošku ohřál buben od ruční brzdy. Asi jste to moc nezatáhla, když vozidlo jelo, jen trošku přibrždovalo.

Hlada

Zřejmě se začala vařit brzdová kapalina, takže auto nešlo rozjet ani po odbrzdění. S velkou pravděpodobností se nic nestalo. Přesto zkontrolujte, jestli nejsou spálené těsnicí kroužky pístů a prachovky, což by se projevilo únikem. Zkontrolujte, kdy byla kapalina měněná. Měla by se měnit každé 3 roky.