MaBo

Poradíte, kde najít starou vesnici Podolany, okres Benátky?

Zdravím, poradí mi někdo kdo se zajímá o genealogii, v kterém archívu bych mohla najít vesnici /asi/, jedná se o zápis Podolany 14, okres Benátky. Nemůžu dohledat. Díky a hezký den. MaBo

Původní neotázka
Rodokmen, kde najít vesnici

Diky za typ, sama jsem již usuzovala na Benátky nad Jizerou, vzhledem ke skutečnosti, že nemám žádné indicie k původu svých předků například na Moravě.

Nejlepší odpověď
annas

Hledala jsem, opravdu o obci samostatně žádná zmínka.

V historiii sedleckého kláštera se uvádí, že spravoval obce atd. Podolany, Bylany,, Hlízov atd.

Sedlec je blízko Benátek nad Jizerou, Bylany i Hlízov rovněž. Takže zřejmě Podolany by mohly s Benátkami souviset.

Zkuste napsat na matriku Benátek nad Jizerou, třeba se dovíte víc.

Pak napsat do dalších Benátek – na Olomoucku – zde je blízko i obec Dolany, další jsou Benátky u Litomyšle.

Nebo se obrátit na genealoga, který zná i staré názvy obcí a lépe se orientuje. Jenže to je placená služba.