carda111

Řízení bez příslušného oprávnění. Co mám dělat?

Zdravím, asi měsíc zpátky mě chytla PČR bez řidičského oprávnění v autě. Je mi 17 let, . Asi 10 minut jim trvalo něž vůbec zjistili že nemám 18let. Zatím mi žádne vyrozumění z magistrátu nepřišlo. Co mám teď dělat? Čekat, než se tam rozhodnou co budou semnou dělat, nebo se proti tomu můžu nějak odvolat? Měl jseam dechovou zkoušku, oodvezli mě na služebnu kde mě vyzvedli rodiče. U nich jsem žádný papír nedostal. Jen mi vrátili doklady od auta.

Nejlepší odpověď
anonym

Jak se chceš odvolat proti tomu, že tě policie nachytala bez řidičáku? Prostě jsi ho neměl, takže buď v klidu a čekej. I to čekání v nejistotě je totiž určitá forma trestu. Pokud to byl první průšvih, tak z toho asi moc velké „pozdvihování " nebude.
Pravděpodobně to vyřeší přestupková komise. Buď ale sám na sebe hodný a další průšvihy už nedělej. Pravidla a zákony tu opravdu nejsou pro "srandu“.

Další odpovědi
arygnoc

čakaj.
trest ťa neminie.
možno ti to sťaží aj vodičák legálne dostať.

no, za blbosť sa platí.

Hamon

Nes to jako chlap a nekňourej jako dítě. Mohl jsi někoho zabít, takže se přestaň litovat a buď rád, že to dopadlo takto dobře.