annas

Říká se, že je na světě mezi lidmi málo lásky. Ale není to spíš tak, že je málo těch, kdo si opravdu lásku zaslouží?

Není láska jako láska, jak tvrdí Alexandr Toth?

„Pokud milujete někoho pro krásu, není to láska, ale touha.
Pokud milujete někoho pro jeho inteligenci, není to láska, ale obdiv.
Pokud milujete někoho pro jeho bohatství, není to láska, ale zájem.
Ale pokud milujete někoho a nevíte ani proč, to je láska."

http://www.ale­xandrtoth.cz/jak-poznat-ze-opravdu-milujete/

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2017/04/03/17/35/a­nimals-2198994_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
Kepler

Jestli to není nakonec tak, že ubývá těch, co o lásku stojí… Lidí, co si lásku zaslouží bude vždycky dost.

Další odpovědi
Drap

Ano, musím plně souhlasit. Připadá mi to ak, že v posledních létech by všichni chtěli hodně brát a jen velmi málo rozdávat. Neni to jen v lidech, ale v celé společnosti. Zřejmě se podobnými věcmi nezabývá ani školství, ani výchova mládeže.

aliendrone

No KONEČNĚ, kde jste se flákala?!? (Překlad z aliendronštiny do lidského jazyka zní: „Jsem rád, že jste z5, chyběly mi Vaše ´trochu jiné´ otázky!“) ;) :D :D

Škoda jen, že začínáte tak těžkou otázkou pro mne, přeci jen sebeláska (ve které jsem ODBORNÍK) je pouhou podmnožinou lásky. Takže se spokojím s konstatováním, že tvrzení pana Totha zní přesvědčivě. ;) :)

marci1

„Vesmír, ve kterém žijeme, nepracuje s pojmy zasloužit si a nezasloužit si. Nikdy nešlo, nejde a nepůjde o to, zda si něco zasloužíte. Je to absolutně předem dáno. Nikdy nebyla, není a nebude doba, kdy si nezasloužíme lásku a štěstí. Zasloužíme si všechno, co kdy chceme, přímo v ten okamžik, kdy to chceme. Důvod, proč v životě nedostáváme, co chceme, nemá vůbec nic společného s tím, zda si to zasloužíme. Jde o to, zda věříme, že si to zasloužíme. Jde o to, zda jsme vibračně srovnatelným protějškem tomu, co chceme. Vesmír nás miluje víc, než si umíme představit, a funguje přísně podle zákona přitažlivosti. Tento zákon praví, že v hmotném světě si můžeme přitáhnout pouze to, k čemu tvoříme protějšek rezonující na stejné frekvenci.“ — Teal Swan

Zdroj: https://citaty­.net/autori/te­al-swan/citaty-o-lasce/

nyjono

Kde se to říká? Nevím o tom.
Kolem mně je všude lásky dost.
Asi se pohybuju v jiném světě.