annas

Říká-li se: láskou tě sním, nebo na tobě si smlsnu, je/není možné, že jde o pozůstatek kanibalské minulosti?

Obrázek

https://pixaba­y.com/cs/vector­s/zlomen%C3%A9-srdce-srdce-ikona-l%C3%A1ska-1294820/

Nejlepší odpověď
led

Možno to niekoho prekvapí, možno to niekto považuje za prirodzené.
V myslení dávnych ľudí, ale nedávno (čo to je 1–2 storočia) bývalo zvykom zjesť (nie z hladu) kúsok mŕtveho, čím sa preniesli jeho schopnosti a vlastnosti do nového tela (jedáka).
Jeden zo symbolických pozostatkov tejto myšlienky, možno to niekoho (myslím, že väčšinu) aj prekvapí, je sladké súsošie nevesty a ženícha na svadobnej torte. V súčasnosti tento „kanibalizmus“ je len symbolický.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že to s kanibalismem nemá nic společného. Je to způsob vyjádření lásky k parterce/ovi ja objektu chutnému a rozkošnému. Asi jako neotesanější „já tě prostě žeru“.

Malvína

Úplně si nemyslím, ale vzpomněla jsem si na horor s názvem “Miluji Tě k sežrání”. 🙂 Podle mého je to absolutní vyjádření lásky k druhému. Též jsem se ve vysoké zamilovanosti nemohla druhého “nabažit”, maximální stisk mi nepřišel jaksi dostačující. 🙂 Ale nesnědla jsem!

Kelt

S láskou jíme jídlo a můžeme ochutnávat partnera, olizovat ho, zkoušet zuby, jazykem, rty jeho jednotlivá místa. A aby nám vydržel, tak je lepší ho nesníst, ale jen jako.

Lotr2008

Já myslím, že by to mohla být pravda.

Drap

Myslím že ne, že je to výsledkem už poměrně vysoké rozumové úrovně a samozřejmě že je to myšleno vše nadneseně a v zástupném pojmenování.

elkon

Je to v přeneseném významu, vyznání náklonnosti.

Vojta24

To je trochu jak dotaz naivní 16 letté dívky do poradny BRAVÍČKA 🙂

co myslíte, souvisí to s kanibalismem v pradávné minulosti nebo prostě jenom s tím, že při se milující pár navzájem při řadě milostných praktik všemožně jazykem ochutnává ?

Já bych řekl, že ta druhá možnost je naprosto zřetelně ta pravděpodobnější.

Hufnágl

Ona u nás byla kanibalská minulost?

annas

Vojta24,

otázka je v kategorii Zábava.

16letá dívka by určitě nepřemýšla, protože nechápe etymologii., zpravidla neporuzumí ani textu básně či příslovím, rčením atd.

Nadsázka, přenesené významy mají svou etymologii., lze využít asociace, to všechno jsou známky jazykového porozumění a vnímání.

annas

Děkuji zatím za odpovědi. U nás se začínají ozývat hromy, blesky zatím ne, tudíž PC vypínám. .

annas

Hufnágl,

je třeba otázku dobře číst. Kde vidíte „u nás“?

Hufnágl

U nás, ve světě. Nepíši ČR. A pochybuji, že primitivní předchůdce to kdy vyslovil.

led

Nerobte si starosti, kanibalizmus fungoval aj v oblasti dnešnej Českej republiky, ale bolo to ešte v časoch pravekých ľudí

annas

led,

samozřejmě, že minulost, je široký pojem, jenže pravěcí lidé mně do otázky nevešli. 🙂