Avatar uživatele
annas

Říká-li se: láskou tě sním, nebo na tobě si smlsnu, je/není možné, že jde o pozůstatek kanibalské minulosti?

Obrázek

https://pixaba­y.com/cs/vector­s/zlomen%C3%A9-srdce-srdce-ikona-l%C3%A1ska-1294820/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? vagra, johana 56, Drap, Kepler, dust8, independent před 1339 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Odpoveď byla označena jako užitečná

Možno to niekoho prekvapí, možno to niekto považuje za prirodzené.
V myslení dávnych ľudí, ale nedávno (čo to je 1–2 storočia) bývalo zvykom zjesť (nie z hladu) kúsok mŕtveho, čím sa preniesli jeho schopnosti a vlastnosti do nového tela (jedáka).
Jeden zo symbolických pozostatkov tejto myšlienky, možno to niekoho (myslím, že väčšinu) aj prekvapí, je sladké súsošie nevesty a ženícha na svadobnej torte. V súčasnosti tento „kanibalizmus“ je len symbolický.

Upravil/a: led

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že to s kanibalismem nemá nic společného. Je to způsob vyjádření lásky k parterce/ovi ja objektu chutnému a rozkošnému. Asi jako neotesanější „já tě prostě žeru“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Malvína

Úplně si nemyslím, ale vzpomněla jsem si na horor s názvem “Miluji Tě k sežrání”. 🙂 Podle mého je to absolutní vyjádření lásky k druhému. Též jsem se ve vysoké zamilovanosti nemohla druhého “nabažit”, maximální stisk mi nepřišel jaksi dostačující. 🙂 Ale nesnědla jsem!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

S láskou jíme jídlo a můžeme ochutnávat partnera, olizovat ho, zkoušet zuby, jazykem, rty jeho jednotlivá místa. A aby nám vydržel, tak je lepší ho nesníst, ale jen jako.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

Já myslím, že by to mohla být pravda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Myslím že ne, že je to výsledkem už poměrně vysoké rozumové úrovně a samozřejmě že je to myšleno vše nadneseně a v zástupném pojmenování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Je to v přeneseném významu, vyznání náklonnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vojta24

To je trochu jak dotaz naivní 16 letté dívky do poradny BRAVÍČKA 🙂

co myslíte, souvisí to s kanibalismem v pradávné minulosti nebo prostě jenom s tím, že při se milující pár navzájem při řadě milostných praktik všemožně jazykem ochutnává ?

Já bych řekl, že ta druhá možnost je naprosto zřetelně ta pravděpodobnější.

Upravil/a: Vojta24

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

Ona u nás byla kanibalská minulost?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Vojta24,

otázka je v kategorii Zábava.

16letá dívka by určitě nepřemýšla, protože nechápe etymologii., zpravidla neporuzumí ani textu básně či příslovím, rčením atd.

Nadsázka, přenesené významy mají svou etymologii., lze využít asociace, to všechno jsou známky jazykového porozumění a vnímání.

před 1339 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Děkuji zatím za odpovědi. U nás se začínají ozývat hromy, blesky zatím ne, tudíž PC vypínám. .

před 1339 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Hufnágl,

je třeba otázku dobře číst. Kde vidíte „u nás“?

před 1339 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

U nás, ve světě. Nepíši ČR. A pochybuji, že primitivní předchůdce to kdy vyslovil.

před 1339 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Nerobte si starosti, kanibalizmus fungoval aj v oblasti dnešnej Českej republiky, ale bolo to ešte v časoch pravekých ľudí

před 1339 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

led,

samozřejmě, že minulost, je široký pojem, jenže pravěcí lidé mně do otázky nevešli. 🙂

před 1339 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek