Avatar uživatele
Otazník123

Řidiči. Jaká barva auta je podle vás v provozu bezpečnější?

Bílá nebo červená? Která auta lépe vidíte? A co bílá barva v zimě? Nesplívá vozidlo se sněhem?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, Kepler před 770 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Barva, která se mi na autě nelíbí, ale je to oranžová s reflexními prvky. Zajímavé je, že jsou nyní v módě barvy naprosto nevhodné, tmavě šedá, černá, modrozelená a pod. Těm lidem nerozumím. Sice máme denní svícení, ale to je jen zepředu. Jinak je to auto často „neviditelné“. Je to podobné, jako když řada rekreačních cyklistů preferuje černé oblečení na kolo. Jako řidič i cyklista toto také nechápu. Já používám na kole převážně oblečení barvy zelenožluté, reflexní. I přilbu mám v této barvě. Je to krásně vidět. Ale i tak raději jezdím po cyklostezkách. Na vozovce jen v nutných případech.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

To je hezká otázka pro anketu. 🙂 Bezpečné barvy jsou ty málo oblíbené: žlutá a oranžová. Mně se líbí salátově zelená, a zdá se mi bezpečná až dost. Nejezdí jich mnoho.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Zkuste si provovnat s odpovwědmi na podobnou otázku, která je v archivu,.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/barva-bila-zluta-cervena-cerna-ci-kombinovane-povazujete-nekterou-z-barev-automobilu-za-bezpecnejsi-nez-jinou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jako bezpečná mně přijde nějaká neutrální, např.>>>https://d62-a.sdn.cz/d62/c_im­g_gS_Z/kvIn/je­eo-apocolypse-hellfire-1.jpeg?fl=cro­,0,120,1280,720%7Cres,12­00,,1%7Cwebp,75

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
_Bůh_

Bílý nesplývá, hlavně musí svítit. Ale ne těma LEDkama, který ti vypálí obě oči.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Bílá v zimě je ten nejhorší výběr. V létě zase tmavě modrá – šedomodrá, to zase splývá se silnicí. Univerzálně by byly nejlepší signální barvy: žlutá, oranžová, ale ty zas moc v oblibě nejsou. Tak snad světlejší červená.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Světlá: bílá, žlutá, béžová. 🙂
http://www.au­tembezpecne.cz/cz/s40/c­1529-Bezpecne-auto/n2583-Nejbezpecnejsi-barvou-auta-je-bila-Nejhorsi-jsou-tmave-laky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Červená. Měl jsem celkově 3 auta, z toto jedno černé, jedno modré s bílou střechou a jedno červené (Škoda 100). V té jsem se nějak cítl nejbezpečněji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marie Truc

Červená nebo žlutá. Nejhorší jsou zelená auta. Z vlastní zkušenosti…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

elkon: denní svícení jen vepředu – to je záležitost konkrétního výrobce auta, či toho, kdo dělal přestavbu. Spousta aut má i pro denní svícení zapnuta i zadní světla. Třeba ten můj Partner ano. Jediné co se při denním svícení nezapne je podsvícení palubní desky a přístrojů.

A popravdě, já denní svícení považuju za ptákovinu. Kdo je slepej nemá za volantem co dělat. A normální lidi ať jezdí podle předpisů (do toho spadá i vhodná rychlost dle podmínek a schopností vozu a řidiče)

Co se cyklistů týče tak s nimi přes den nemívám problém. Za snížené viditelnosti by ale měli svítit, na což někteří pečou. Stejně tak mně štve druhý extrém – silná světla namířená nahoru. Byl bych pro aby na toto téma občas také dopraváci udělali nějaké kontrolní akce.

Avatar uživatele
Ametyst

Zjentek dal jednoznačně nejlepší odpověď. To je pecka. 🙂

Nový příspěvek