annas

Řídí se boj x blbosti 3. termodynamickým zákonem? Nedá se vyhrát, prohrát, remizovat, ale nesmí se z boje odejít?.

autor Miroslav Holub

https://citaty­.net/autori/mi­roslav-holub/

Ovbrázek

https://pixaba­y.com/cs/vector­s/grafick%c3%bd-smajl%c3%adk-emotikon-podez%c5%99el%c3%bd-3892204/

Nejlepší odpověď
Drap

Netuším, čím se blbost šíří, ale je jasné že její rychlost šíření se zrychluje. Nebývalo jich tolik. Pravda je, že se nedá vyhrát, ani prohrát, remizovat už vůbec ne. Dokonce nejde někdy ani odejít.

Další odpovědi
_Bůh_

Blbosti

df

Jeho citáty mi nedávají smysl. To už bych volil něco zabavnějšího od Gabriela Lauba nebo Jerzy Lec. A z vážnějších Seneca, Sokrates, nebo Horatius. A svoji velkou osobitost maji třeba citaty od Napoleona.

Lotr2008

„Já měl vždycky alergii na idioty a hajzly“ – Já

annas

df,

omlouvám se za slova, že Sokratova slova jsou zábavná. Spojila jsem první větu s autory zábavných citáty s následující, v níž píšete o Sokratovi.

Pokud bych byla na úrovni Holuba, cenila bch si toho, protože Holub byl znalcem vědy, zpřístupnil ji formou poezie.

df

A z vaší reakce vyplývá velká sebestřednost a odpor k jinému názoru. Ukážete mi, kde jsem napsal, že Sokratovi citáty jsou zábavné. Nikde. Napsal jsem, že jsou vážné. Překrucujete má slova a to mě nutí politovat vás. Vědecká poezie je k prdu. A svědčí o tom holubova (ne)popularita. Ten citát není ani vtipný ani poučný. Boj s blcem, který se nedá vyhrát se mi zdá plýtvání energie a kdo v takovém boji setrvává, sám je blbec. Je možné, že vaš vyvojový stupeň je na úrovni miroslava holuba.

annas

df,

máte možnost vkládat citáty, určitě budete mít zájemců dost, kteří správně citáty pochopí., pokud budou vysvětlení pro vás dostačující..
Co radí Sokrates ? Např. Nejvyšší stupeň znalostí je přemýšlet o tom, proč. Protože vím, že nic nevím.

Přece platí. mluviti stříbro, mlčeti zlato, myslili potíže.

Co byste napsal do maturitní práce k uvedenému tématu? Básník Miroslav Holub psal vědeckou poezii, takže ví, že " třetí termodynamický zákon (též třetí hlavní věta termodynamická nebo třetí termodynamický princip) popisuje chování látek v blízkosti absolutní nulové teploty, tedy nuly. Kdo či co je je nula přeneseně – blázen, takže jakékoliv jeho ovlivňovaní nepřinese žádný výsledek.

Takže z citátu je možné se poučit. Proč proletářská poezie využívá pojmy z Bible ? Je třeba chápat vazby, vše je zdrojem poučení a rozšiřuje vzdělání. Vzdělání je to, co nám zůstane ze školy, ale především, co se dovíme mimo školu, zjistíme četbou, třeba tedy i chápání cítátu a jejich porozumění. vztah fyzika čeština- básnické sigury, přenesení významu. Holubův ciotát je logický . .

Kdo che pochopí, kdo nechce, jeho věc.

"
Sokratovy citáty jsou převzaty ze záznamů jeho učnů .Jsou zdrojem logiky a filosofie.
.
"Je jen jedna dobrá věc: znalosti. A zlo: nevědomost.

"Jasní duchové diskutují o silných myšlenkách; průměrné myšlenky se hádají o událostech; slabé myšlenky se hádajo jiné lidi..

Principem moudrosti je definice pojmů."

https://af.war­bletoncouncil­.org/frases-de-socrates-7507

Myslíte, že Sokratova slova jsou zábavná? Spíš poučná, ale Z vaší odpovědi vyplývá, že se jimi neřídíte.