rvrablik

Řešíte cenu mobilního operátora? Kolik platíte (přibližně) za měsíc Vy? Děláte něco pro snížení této částky?

Ceny volání, SMS i dat jsou oproti zahraničí asi 6× až 12× „předraženy“, neboť v ČR je tzv. oligopol 3 operátorů. Když zákazníci ochotně zaplatí, tak toho operátoři využívají až zneužívají!!! Díky lobistům nepustí mezi sebe tzv. virtuálního operátora, což by byla „příliš velká konkurence“

Nejlepší odpověď
Lucijej

Já to řeším tak, že telefon moc nepoužívám, ale to si jen tak někdo nemůže dovolit. Všechno, co jde, řeším přes skype, takže můj účet dělá nějakých 80 Kč měsíčně, někdy to vyleze až na 150,– ale to jenom proto, že jedu do Prahy a kupuji si přes sms lístky na metro :o)

Další odpovědi
baghira

mám twist, za měsíc provolám 100 – 150 Kč, cenu neřeším.

mosoj

Od roku 1996 až do nedávna jsem byl na předplacené kartě u O2. Zažil jsem dobu kdy v prostředí bez konkurence stála 1 min volání na pevnou linku 14.80 a na mobilní síť 7.80 Kč.
Letos mně T-mobile přetáhl na výhodnou smluvu. Za 360 Kč paušálu mám 135 minut volání do všech sítí. V rámci paušálu tak vychází 1 min na 2,70 Kč. Na předplacené kartě jsem za stejný počet minut zaplatil 745 Kč ! Jinak si ale nevyberete, každý operátor má něco za co by si zasloužil …

GM

Mám T-mobile mých 5 za 500,– měsíčně včetbě DPH, pro mne je to velmi výhodný tarif.Ani všechno neprovolám a neprovolané Kč se mi převádějí do dalšího měsíce.

RomanP

mám Twist a jsem svobodný , volám je v nutných případech takže za měsíc provolám tak 100 korun. SMS posílám přes free bránu z mobilu

jendahun

Platím paušál u Vodafonu asi 1019kč za měsíc,mám v tom myslím 100sms,internet v mobilu a tuším 350 – 400 volných minut.Kvůli GSM bance mám ještě kartu v jiném mobilu Twistovou,kde raz za čas dobiji 2OO kč a mám tam předplacený internet za 39kč na týden.Jsem živnostník a mobil používám dost často.Podle mne se neslušněji zatím chová Vodafon.