Frogman

Má cenu mít v Česku zahraničního operátora?

Letos by se prý mohly snížit ceny za tarify, ale moc tomu nevěřím. Přemýšlel jsem, že bych si dal polského operátora Play, který má dobrou nabídku: http://mobil.id­nes.cz/cenova-valka-polsko-044-/mobilni-operatori.aspx?c=A170123­_201801_mobil­ni-operatori_jm
Vyplatilo by se to?
Asi jediná nevýhoda by byla, že by asi nebyl moc šťastný ten, kdo by mě kontaktoval, protože by to bylo jakoby do zahraničí.

Když tak o tom přemýšlím, přes kterou síť českého operátora by šla komunikace k operátorovi Play? Byly by případně za tohle nějaké poplatky nebo tak něco?

Slyšel jsem, že i tady v Česku má několik lidí třeba německého operátora. Bohužel žádného neznám, abych se ho na to zeptal.

Nyní mám předplacenku od O2, takže zaplatím jen to, co opravdu využiji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já myslím, že přemýšlet o zahraničním operátorovi celkem nemá význam.. Konkurenční boj mezi těmi našim už tak snížil tarify dost citelně. Já využívám virtuálního operátora, kde volám za 1,50 Kč/min a to bez jakéhokoliv paušálu. Navíc se do toho začíná vkládat vláda i EU, takže další zlevňování lze očekávat.

Další odpovědi
Arne1

Zkus se poptat u známých zda někdo nemá možnost sehnat nějaký opravdu výhodný tarif. Třebas 10G dat za 100 Kč a hovor za 0.25 Kč za minutu. I takové tarify totiž existují.
Zahraniční operátor by měl totiž i nevýhody – každý kdo by ti volal by (za tebe) platil mezinárodní hovorné

ivzez

Podle mne by to mohlo být zajímavé pro internet.
Z hlediska volání je zatím lepší mít českého operátora,
aby to pro volající nebylo příliš drahé.

pusinka50

Keplere, co je to „virtuální operátor“, voláš přes mobil a potřebuješ v něm internet? Nebo nějaký přístroj? Na kolik to přijde? Kolik tě stojí sms?

Kepler

Virtuálních operátorů jsou snad desítky. Nemají vlastní pokrytí signálem, technicky využívají již vybudované sítě velkých operátorů Stačí normální mobil a interfernet nepotřebuješ. Mrkni třeba na http://www.star­tel.cz/
Při té příležitosti jsem zjistil, že potichu zdražili, ale já to mám podle smlouvy za původních 1,49 Kč/min, stejně tak sms. Volil jsem Startel, protože jsem nechtěl žádný paušál, volám málo. Určitě je spousta jiných virtuálních operátorů, kteří by byli pro tebe i výhodnější, záleží jak často voláš a jestli se ti paušál vyplatí.

pusinka50

Kepler: díky za odpověď.:-) Volám hodně málo. Spíš píšu sms. Jenže potřebuji pokrytí na 100%. Hlavně na chalupě na jihu Čech. Tam máme kousek vysílač T-Mobile, signál naprosto bez problémů Nestává se u virtuálního operátora, že signál vypadává?

pusinka50

Potřebovala bych tedy signál T-Mobilu. Netušíš, jak bych zjistila, který virtuální operátor využívá pokrytí od T-Mobilu?

Frogman

Tady máš velký seznam virtuálních operátorů, ale už je to trochu starší, takže jich dnes je pravděpodobně víc. :)

http://mobil.id­nes.cz/prehled-operatoru-03t-/mobilni-operatori.aspx?c=A151109­_145218_mobil­ni-operatori_oma

Alesh

„Konkurenční boj mezi těmi našim už tak snížil tarify dost citelně.“ … já asi žiju v jiné zemi 🙂

Kepler

…nebo žiješ příliš krátce. Pamatuju doby, kdy ceny za minutu hovoru byly dvojnásobné. 🙂

Alesh

no, zkus se někdy podívat za hranice, ono srovnávat minulost a přítomnost v jedné zemi není v tomto případě až tak relevantní, že? 😉