annas

Řekne-li vám někdo, že v životě nic neukradl. Chlubí se, či si stěžuje? Nebo strávil svůj život ve vězení svých zásad?

Co je vězení zásad? Ne/platí, že i zásady souvisejí s naším poznáním, které se neustále vyvíjí? Bohužel, ne/jsou jsou staré nepravdy nahrazované novějšími a modernějšími?

„Nemáme-li žádné zásady, lze předpokládat, že dosáhnete postavení, v němž si je již budete moci dovolit.“
Jan Sobotka

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud toto někdo řekne, tak si to buď nepamatuje, nebo lže. Je prokázáno, že u dětí je zcela běžné, že si rádi přisvojí byť jen maličkost někoho jiného a díky tomu, že nemají žádné zábrany nepovažují to ani za nic špatného.
Díky poznání si zásady vytváříme, postupně je i s přibývajícím věkem a poznáním částečně upravujeme.
S citátem nemohu tak zcela souhlasit. Každý normální člověk má nějaké zásady, třeba špatné. Nelze však tvrdit, že při absenci jakýchkoli zásad nutně dosáhneme vysokého postavení

Další odpovědi
briketka10

Nechlubí se, ani si nestěžuje. Lže celý život a krade pořád.
Ani ve vězení být nemusel. Maximálně tom domácím od
svých rodičů, když jim ukradl peníze.

Takto chápu Tvou otázku.

zjentek

Platí totéž, co při masturbaci- kdo tvrdí, že v životě nekrad, onanuje dodnes, anebo do stáří, nebo jak je to přesně…

An, vězení svejch zásad je jiná kat., do který v tomto případě patřej jenom polepšení kleptomani. Ve stejným vězení žijí i napravení alkoholici či vyléčení kuřáci- brrrrrrrr, strašná představa! To už je lepší si dát cígo! ;)

Kepler

Především lže! S kradením člověk začne sotva se naučí chodit a považuje to za přirozené. Někteří to mají i v dospělosti jako smysl života a dosahují pozoruhodných zisků. Nebudu jmenovat. Cikáni, podnikatelé, politici…:-)

Medulka.013

V životě jsem nikdy nic neukradla a nechlubím se tím ani si na to nestěžuji a žiji poklidný život bez lži.

Lamalam

Každý člověk někdy v životě něco ukradnul, i kdyby to byl jenom bonbon mladšímu sourozenci. Kdo tvrdí že ne, lže!

Elixír

Jediný člověk, který nikdy nic neukradl a nelhal, byl Ježíš a o panence Marií se dá pochybovat. Byla však vybrána z čistou duší a odměněna synem. Alespoň tak to vidím já. Všichni ostatní jsou lháři a časem přicházejí do nedostatečné pravdy. Jde o hyrearchií vědomosti a poznatku. Tak-že jsme všichni něco ukradli a všichni lžou z přesvědčení. Doporučují prostudovat pohádku, Šťastný smolař. Skutečnost, asi.

briketka10

anonym

Myslím,že něco na to je přece jenom trochu víc,takový čich mají lidé,kteří jsou duševně probuzeni a to z vypracováním svého intelektu v duševní a duchovní oblasti (hluboké studie) nebo uměle-psychedelicky,pro­tože normální člověk i kdyby si něčeho takového všimnul,tak by mu tak okatě ani neuvízlo na paměti.

Pumex

Odpovědět
Vložena před 698 dny

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-smazal-a-proc-otazku-o-zapachu-starych-lidi#discussion

annas

Ad medulienka,

jde samozřejmě o nadsázku.

briketka10

Pumíku jsi odhalena 😁

briketka10

Už jsem na to přišla Pumíku

máš tu 4 nicky Kvidlos, pumex, annáls, amen, jestli
s malým a nebo velkým. Dlouhým krátkým už nevím.

anonym

Jste tupá mlátička, která nahlásí všechno, co odpovím bez vlastního zamyšlení?ČID aha.

briketka10

Ad pumex

Nauč se především číst ano! Než začneš něco
psát do Diskuze.

Kepler nemá nick Kripler zapamatuj si to.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

prujmex, stěmi husami je to out, dneska říkáj- netykat, zazoba jsme spolu nešoustaly. Znám z MHD!

briketka10

Já s tebou taky ne. Potrefená husa se
vždy ozve, když má druhý pravdu že?

anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=1Y7WQTT2WEQ

anonym

Kriplere, nezáviďte nebyl byste v jejich situaci jiný to mi věřte, nicméně je to tak a jinak to nebude nebo si snad myslíte, že se od bezdomovce vypracujete na říšského vůdce a všem vyprášíte kožich podle svého uvážení?životní role někdy nedává na výběr.

Kepler

Můj nick je Kepler. S takovými trolly jako jste vy zametu jednou provždy a nejen já. Takových už tu bylo 🙂 Buď se budete chovat slušně a jako člen této komunity, nebo si odejděte ztěžovat na lampárnu.

anonym

bůh vás miluje!