Aliaka

Reklamace služby – jazykový kurz

Dobrý den, začala jsem navštěvovat jazykový kurz, který byl označen stupněm pokročilosti B2. Po cca 7 návštěvách z 17 jsem zjistila, že kurz není vůbec zaměřen na tuto úroveň, ale jedná se o úroveň B1, což je slabší. Když jsem se obrátila s tímto problémem na jazykovku, bylo mi sděleno, že ano, že sice mám pravdu, že je to v konečné fázi kurz B1 (o čemž ani na začátku neinformovali, že to tak nakonec bude), ale že se mohu spoustu věcí přiučit i od slabších. Šla jsem do kurzu s tím, že začnu na minimálně své úrovni B2 (jak to měli označené) a budu se jen zlepšovat, teď jsem se od jazykovky dočkala akorát toho, že si mám ještě připlatit za individuální výuku, když nejsem spokojená. Za kurz jsem již zaplatila celou částku, motivovaná k jeho návštěvám nejsem – nic mi nedávají. Poraďte, co s tím, jazykovka se chová odmítavě, dělá mrtvého brouka…

Nejlepší odpověď
ivzez

Pokud vím, neoznačují jazykovky kurzy vstupní úrovní,
nýbrž stupněm výstupu (kam se absolvent kurzu posune).

Tzn., že by absolvent kurzu označeného jako B2 měl skončit na úrovni B2
a v návaznosti na kurz by se mohl přihlásit k základní státní jazykové zkoušce.

Otázkou tedy je, kde/jak vzniklo nedorozumění.

Další odpovědi
anonym

I výuka v jazykovce snad spadá pod nějaký kontrolní orgán. Každopádně bych napsala písemnou žádost o vrácenmí zaplaceného poplatku s odůvodněním, že jazykovky nesplnila rozsah výuky a zřejmě pohrozila, že se obrátím na vyšší instanci. Také by mohlo zabrat pohrození, že praktiky jazykovky z veřejníte na FB.
Otázkou zůstává, jestli máte v dostupné vzdálenosti jinou jazykovku, kde byste mohla absolvovat kurz podle vašich schopností. Pokud ne, tak bych se snažila asi nějak domluvit, ale rozhodně bez příplatků. Organizačně to nezvládla jazykovka.