marush

reklamace faktury

Dobrý den, v listopadu 2008 jsme za instalasi vody zaplatili fakturu na 20000. a až včera jsme si všimli, že jsou tam věci, které ani nevíme co je, a ani firma ktera vystavila fakturu neví co to je. chceme peníze zpatky (4500), jaká je lhůta na tuto reklamaci? je to dva roky?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Myslím, že se nejedná o reklamaci v pravém smyslu slova, protože vy nereklamujete rozbité či vadné zboží.
Pokud jste fakturu řádně uhradili již v roce 2008 a nijak jste částku nerozporovali, když to bylo aktuální, nebude asi jednoduché dokazovat, zda tam někdo nějakou věc dal nebo nedal před dvěma lety.
Domnívám se, že tento případ spadá do kategorie obecných promlčecích dob a to je dle občanského zákoníku 3 roky.

Další odpovědi
pondělí

podle m,ne lhůta na reklamaci faktury,končí dnem převzetí ,nereklamované zakázky.
takže jedině podat žalobu na umyslný podvod.nebo trestní stíhání na firmu za podvod,uvedení v omyl,ale lepší by bylo jak by částka byla víc jak 5000,–kč to už je trestný čin

porse

moc dekuji za odpovedi, jednalo se o přípojku vody, kde přesně vime co tam je, navíc máme fotku, nic víc u nas nedelal. jj fakturu jsem zaplatili hned druhy den, ani nas nenapadlo to zjistovat, ale pak jsme zjistili, že to udělal více lidem tak jsme to zacali taky zjistovat. ahjo je to hrozny to uz je druhy podvodník na naší stavbě :-/ snad uz jich víc nebude

Michálek1245

Dobrý den, tohle je obecně problém. Ta rada je přitom většinou jednoduchá. Kontrolujte za to, za co platíte. Stejně tak kontrolujte i hlavičku faktury, DPH a tak dále. Já na to ve firmě mám software na inteligentní vytěžování faktury od https://redqu­e.cz/inteligen­tni-vytezovani-faktur-pro-ucetni-software/ a divili byste se, kolik faktur mi to vyhodí tak, že je chybových. Někdy úmyslně, někdy neúmyslně. Ale je. 😉