Recidivista??A je prvotrestanec­.Vztahovala by se na něj ta amnestie??

Slyšela jsem že prvotrestance a recidivisty by měly propouštět,když byl mažel odsouzenej dvakrát za alimenty je jako

Nejlepší odpověď
kenyrts

recidivista-recidiva (opakování)

Další odpovědi
standa

Tak to jste sice slyšela dobře, ale ta ´recidiva´ se vztahuje jen na drobné krádeže.

Tato činnost je dnes trestná, ale od Nového roku bude opakovaná drobná krádež (do 5.000) jen přestupkem.

Co se týká trestné činnosti manžela, tak ta ´amnestována´ určitě nebude, naopak postihy se zpřísňují…