maja49

recept na brýle od oční doktorky

Oční doktorka mě dala recept na brýle a jsou v něm zaškrtnuty kolonky Výměna skel a Obruba. Kolik mě v optice odečtou od kompletní ceny brýlí (nové obroučky a skla) a kolik by odečetly když si nechám pouze nová skla a obroučky ne. Budu si dávat stoprocentně skla tenčená. Děkuji za informace které mě k něčemu budou!! 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Předpokládám, že jsi dospělá (resp. nad 15 let).
V takovém případě pojištovna na obroučky přispívá 150 Kč (1× za 3 roky).
Pokud jde o skla, je situace složitější – pojištovna plně hradí ´základní´ skla, nehradí ´vylepšení´ (odlehčená skla, tvrzená…). Pokud si vybereš vylepšená, hradíš rozdíl ceny mezi nimi a základními.
___
Popsal jsem situaci pojištěnce u VZP – u jiných pojišťoven se může lišit.

Další odpovědi
mosoj

Rozumná optika ti těch pár korun za obroučky převede do ceny těch skel.
Doplňuji:
Oni to udělat umí.