Avatar uživatele
Cindy

Realitka - podvod

Chtěla jsem koupit byt,realitka se mnou sepsala smlouvu a vzala si zálohu.Pak jsem zjistila,že na prodej bytu nemají zplnomocnění(byt je v nerozhodnutém dědickém řízení).Šla jsem do realitky a chtěla zpět své peníze.Nedali mi je a řekli,že si musím vybrat jiný byt anebo je mohu žalovat.Chci to oznámit na policii,ale uvažuji ještě kam to všude ohlásit, aby tahle společnost skončila svojí činnost a už neškodili dalším lidem.Udělá s tím něco třeba živnosták, nebo kam se obrátit?Prosím poraďte..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4284 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Vše je odvislé od OBSAHU smlouvy, který jste podepsala s realitkou...

Pokud ´předmětem´ smlouvy je obstarání zcela konkrétního bytu (jak jej zmiňujete v otázce) a pokud tento byt je prokazatelně ´neprodejný´ v době, kterou jste si ve smlouvě dohodla jako nejzazší..., pak máte právo na ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY a realitka musí vrátit zálohu.

Pokud však v ´předmětu´ smlouvy s realitkou je obecné ustanovení o obstarání bytu..., pak budete mít určitý problém od smlouvy odstoupit zrovna z důvodů, které uvádíte.

Určitě však smlouva obsahuje jiné důvody pro odstoupení či možnosti jak dát výpověď..., pozorně si tato ustanovení přečtěte.

Doporučuji, abyste nejprve učinila právní úkon, který bude směřovat k ukončení smlouvy z vaší strany (jednostranné odstoupení pro porušení či nedodržení dohodnutých podmínek nebo výpověď atd.)

A až teprve poté, co nabydou účinky ukončení této smlouvy se můžete domáhat svých práv, tj. vrácení zálohy.

A pro domáhání se obdobných práv se budete muset nejspíš obrátit se žalobou na soud.

A na Policii byste se mohla obrátit jen s oznámením pro podezření ze spáchání trestného činu (nejspíš PODVOD) a to bude na 99% odloženo, neboť nebude naplněna skutková podstata úmyslného trestného činu.

Pokud hodláte ´investovat´ svůj čas a nedůvěryhodné realitce budete chtít nějak "zatopit", tak se obraťte na tyto instituce:
a) http://www.arkcr.cz/
b) http://www.spotrebitele.info/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nave

tak v realitkách se moc nevyznám.
je to hrozné jak s lidni zametaji,ti druzí,každý myslí sám na sebe atd...
skoro soused si koupil dum od lidí,má doklady,že platil splatky-mel to přes nějakou realitku.a ta realitka ji přišli peníze něco jak,ale jim je neposlali.chodil po soudech a musí vše platit znovu.
nebo si lide meli podivat na byt stim ze je volny,nenže přišli a že je byt už prodaný.realitka jim volala,jak se jim byt líbí a jestli ho vemou-tak jim odpověděli,že byt je už prodáný.tak ten co ten byt měl dat tady těm tak jim ho nedal někdo schaněl byt asi dal nějaké peníze navic na ruku-tak byt už nebyl.tak ten dotyčný pujde k soudu,nebo co...
nemužu si pomoci ale v dnešní době to je vše o penezích...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Tímto se policie zabývat nebude, jedná se o občanskoprávní spor.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony