escibe

Raněný holub

U domu (Brno) máme raněného holuba, dá se to někde nahlásit? Nebo se to neřeší?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Holuba neřešit,usmrtit a do popelnice,jsou to roznašeči nemocí.Hlavně nebrat do rukou.Holuby nikdo nezachraňuje.

Další odpovědi
Pájo

Lidé, kteří na jižní Moravě naleznou zraněné ptáky, mohou kontaktovat ornitology z brněnské záchranné stanice na telefonním čísle 602 524 228.
To jsem našel na webu, zkuste, jestli telefoní číslo stále funguje.

Další kontakty na
Seznam záchranných stanic divokých zvířat:

okres Brno – město

ZS při ZOO Brno Bystrc
ZOO města Brna, U Zoologické zahrady 46, Brno-Bystrc, PSČ 635 00
tel.: 721 235 232, 546 432 311
zoo@zoobrno.cz
www.zoobrno.cz

Ptačí centrum o.p.s.
ptáci, savci
Zdeněk Machař
Štěpánská 4 B, Brno, PSČ 602 00
tel.: 543 239 396, 602 524 228
zdenek.machar@volny.cz

okres Brno venkov

ZS dravých práků a sov při Zayferus, o.p.s.
Havlíčkova 429, Kuřim, PSČ 664 34
tel.: 608 100 440, 541 264 432
info@zayferus.cz
www.zayferus.cz

OK

Zdroj: http://brno-zpravy.nejlepsi-adresa.cz/clan­ky/Ornitologo­ve-v-Brne-maji-plne-ruce-prace-se-zachranou-ptaku-324

terry

Záleží na tom, kde bydlíš. A jak je vážně zraněný. Buď zavolat na záchan.stanici, nebo ho tam odvézt nebo ho ošetřit sám.
U nás máme stanici Pasíčka.

Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka
Bor u Skutče 47, 539 44 Proseč