babinka

Ráda bych recept na jogurtový dort

Nejlepší odpověď
Angela2713

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Rozpis je asi na 20ks.4 vejce, 125g měkkého másla nebo rostlin. tuku, 500g jogurtu, 200g cukru, 1 bal. vanil. cukru, 500g krupice, 1 bal kyp. práš. POLEVA: 125g cukru, šťáva z 1 citronu, 2 lžíce strouh. kokosu

POSTUP PŘÍPRAVY

Troubu předehřejeme na 175°C. Čtvercovou formu (zhruba 25×25 cm) vyložíme papírem na pečení. Z másla, jogurtu, žloutků, cukru a vanil. cukru ušleháme krém. Přimícháme krupici. Vmícháme sníh z bílků. Těsto naplníme do formy, povrch uhladíme a pečeme 45–50 min.
Na polevu smícháme cukr, 125 ml vody a citronovou šťávu. Zvolna vaříme zhruba 2 min. Moučník vyjmeme z trouby a přelijeme polevou. Posypeme strouhaným kokosem. Dáme vychladnout.
Tyto řezy jsou vláčné a opravdu moc moc dobré.

Další odpovědi
dědapetr

Ingredience na formu o průměru 30cm:
300g ovesných sušenek (Marks& Spencer)

100g másla

1kg řeckého bílého jogurtu (koupila jsem kbelík v Intersparu)
10 plátků želatiny
2–3 lžíce medu

250ml mléka

ovoce na ozdobu

Postup:
Troubu si rozehřejeme na 200°C, dno rozkládací dortové formy vyložíme pečícím papírem.
Sušenky rozmixujeme ve foodprocessoru, přidáme na kostky nakrájené máslo a ještě trochu promixujeme, až se hmota začne spojovat. Namačkáme jí na dno připravené formy, buď rukama nebo lžící. Dáme péct asi na 10 minut – korpus lehce zezlátne. Dáme ho vychladnout.
Mezitím si namočíme želatinu do studené vody.
Ohřejeme mléko s medem, sundáme ze sporáku a přidáme vymačkanou želatinu. Necháme trochu zchladnout a vmícháme do jogurtu. Vymícháme dohladka a polovinu nalijeme na předpečený korpus. Posypeme půlkou ovoce a zalijeme zbytkem krému. Vršek dortu ozdobíme ovocem.
Dort necháme zatuhnout v lednici alespoň čtyři hodiny. Servírujeme vychlazený. Před podáváním objedeme okraje dortu nožem, aby se odlepil a opatrně sundáme boky formy.