Rybi ploutev

Zkušení houbaři, nevíte, jaká je šance přežití po pozření muchomůrky?

Vložte otázku a zeptejte se

Rád bych se dotázal zkušných houbařů, jaká je šance přežití po pozření muchomůrky.

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Ne každá muchomůrka je jedovatá. Třeba muchomůrka růžovka je vynikající.

Další odpovědi
Kepler

Tak třeba muchomůrka červená je jedovatá, ale ne smrtelně. Otrava muchomůrkou tygrovanou je smrtelná jen vzácně. Ke smrtelné otravě muchomůrkou zelenou stačí jediná plodnice.

Drap

Nelze takto odpovědět. U jedovatých hub se obsah škodlivých látek může značně lišit i třeba u dvou jedinců rostoucích vedle sebe a stejného druhu. Stejně tak u psycotropních hub je dávkování značně problematické.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.