kaolin

Rád bych nasadil ryby, jaky druh ryb tam nasadit a čím je přikrmovat?

Rád bych nasadil ryby do 100 kubíkové vodní betonové nádrže kdysi složila jako zásobarna pitne vody pro obec pak dlouhá leta ji používali družstevníci k odběru vody pro závlahu a tak ji zdevastovali,že se vyčistění a oprava vůbec nevyplatí.Je opatřena dvěma poklopy, které bych zřejmě musel upravit tak, aby jima pronikal vzduch a hlavně světlo.Je stále naplňována novou čerstvou vodou na principu sběrné jímky a vyteká trativodem na moji louku a dále do potůčku.Obývána je teď odpornou havětí zvláště slizskými slimáky takže částečně strava pro ryby by byla ale jak dále zajistit přirozený život obyvatelů tohoto zařízení aby se z toho nestalo smrdute vězení pro ryby ?Je to poměrně daleko od vesnice takže experimentovat rozumně se dá ale přesto bych se rád dozvěděl jaky druh ryb tam nasadit a čím je přikrmovat

Nejlepší odpověď
Funna

chápu správně, že ta nádrž má i betonový „strop“ a ty chceš v tomhle chovat ryby?…myslím, že tahle betonová kostka je pro chov ryb absolutně nevhodná… pokud tam dáš místo poklopů (nenapsal jsi jak jsou veliké) jen pletivo, stejně tam nebude dost světla, poroste tam jen plíseň a řasy…a to budou celý život ryby živořit bez jediné rostliny a potmě??…a navíc ti nejspíš přítok nezajistí dostatečný přívod kyslíku, takže jim budeš muset pomoct vzduchovadlem…a je to aspoň studniční voda?…ta povrchová je pro chov ryb hodně nevhodná…

Další odpovědi
beer

Aby byla voda vhodná pro chov ryb, musí v ní existovat ‚život‘, neboli vhodné nižší organismy od bakterií přes červy až po členovce. K tomu je potřeba kyslík (přísun čerstvé vody, vítr..), pevné, kvalitní dno (nikoliv beton) a světlo.
Z popisu nevyplývá, že budou tyto podmínky splněny a proto bych v takové nádrži žádné ryby rozhodně nechoval.