kochaa

psaní na dveře K+M+B

včera tady byli koledníci tři králové a my jsme to bohužel prošvihli. Syn (4,5) viděl koledníky už v pátek, když jsme byli u našich. A právě, že chce, aby jsme měli na vchodových dveřích taky křídou napsané K+M+B.. Tak se ptám, jestli je blbé, kdybych to napsala teď já? Jde mi o to, že jsme na vesnici a bydlíme vedle tchýně a všichni ví, že u nás koledníci nebyli.. mám doma posvěcenou křídu přímo od Bikupa, kterou jsme v pátek dostali.

Nejlepší odpověď
Araxis

Klíče -Mobil -Brejle
Když bude mít někdo připomínky,napsala jste si to tam,abyste tyhle tři věci nezapoměla doma :)

Další odpovědi
anonym

Znám mnoho lidí, kteří si K+M+B nad vchodové dvěře píší sami (a během roku nápis obnovují)… Význam nápisu je „Christus mansionem benedicat“ – Kristus žehnej tomuto domu.
😉

Doplňuji:
Irisa: No jo – já si to dlouho myslel taky… 😉 Ale pak jsem byl vyveden z omylu – a nebo uveden v omyl… ;-D

Irisa

mowla: celý život jsem si myslela, že význam nápisu je Kašpar+Melichar+Bal­tazar! :D

Jinak k otázce: Myslím, že vás vesničtí sousedé za to neutlučou, znám sice, jak oni si rádi povídají o cizích záležitostech, ale snad natolik primitivní nebudou ;)
Doplňuji:
knedlik123: možná vás to udivuje, ale v česku JSOU věřící lidé a jejich počet narůstá -_-

annas

Podle křesťanské tradice píši iniciály koledníci, ale máte-li posvěcenou křídu, můžete napsat sama. Nápis nemusí být na venkovních dveřích, ale dříve se psal i na chlévy.

A ještě důležitá věc: Za K+M+B je třeba napsat letopočet.
To proto, že symbol žehná příbytku pro celý daný rok.

verka

Nepsala bych to na dům, ale vzala bych syna a nakreslila bych s ním obrázek tří králů, jak píšou tato tři písmena. Protože ti koledníci by u toho zpívali a přáli štěstí tomu domu…prostě si na to jenom zahrajte.

Hamon

Samozřejmě na to budou sousedé koukat divně a budou o tom mluvit. Je otázka, jak moc dáš na řeči a jestli ti je tvůj vnitřní pocit vykompenzuje.

knedlik123

Posvedcenou kridu ? Jak jsi na to prisla ? A co je to biskup, snad piskot ( vajecne piskoty). No u nas uz je 500 let pohoda, co byli svaty kozlove vyhnani Husity, zaplat pambu ! Takze vy zijete jeste ve stredoveku, no co by ne, hlavne kdyz tim nebudou vase deti muset trpet.

Kelt

Při čtení K + M + B jako klíče, mobil, brejle, mě napadla taková lepší varianta ,
koláče, (knedlíky ) maso, brambory.

Krakis

Irisa: nemám nic proti věřícím,nikomu neberu jejich víru ani názor.Taky jsem si všiml , že je na hřbitovech čím dál víc lidí a jejich hroby jsou stále dráž a dráž vyzdobeny.Ale připadá mi to spíše jako móda z Ameriky,kdy každej známej i neznámej člověk při udělování nějaké ceny děkuje nejdřív Bohu,rodině a pak teprve dalším.Většina z nich však ,,hřeší ''nejvíc-smilní,podvádě­jí,fetují,mlu­ví sprostě,jsou násilníci,.....Tak o tom tedy víra není !