vevinka007

Prosím vás všechny, potřebuji pomoct se zeměpisem

Prosím vás potřebovala bych pomoct se slavnými osobnosti, prostě pište prosím jména (Kdo objevil ameriku, kdo obeplul zemi..Atd..Atd..)
Nemusíte psát co udělal, ale pište prosím jen slavné lidi, co něco opravdu udělali, zbytek si vyhledám, děkuji

Nejlepší odpověď
BANAN93

jde jen o zeměpis teda
tady jsou slavní mořeplavci a objevitelé http://www.bas­tl.cz/cnp/361­.html

Další odpovědi
manon

Vikingové, Marco Polo, Vasco de Gama, Magaljenš, Columbus

anonym

Ameriku objevil Kryštof Kolumbus v roce 1492, který se jen domníval že našel západní cestu do Indie. Jižní Ameriku obeplul Fernao Magalhaes. Zbytek co potřebuješ si dohledej.
Doplňuji:
Jinak se spekuluje že Ameriku původně objevili Vikingové kteří si udělali mapu kterou pak údajně našel Kolumbus.