VampGirl

Prosím vás, nevíte někdo, co je to kořenový činitel?

Týká se to kvadratických rovnic. Kořen bych věděla, ale kořenový činitel?

Nejlepší odpověď
mosoj

Problém je v tom, že dnes se stejné věci nazývají jinak než před padesáti léty.
Raději honosněji.
Projel jsem Přehled elementární matematiky od (Kamarýt, Kramer, Sedláček,Vyšín, Zelinka)
( to nejsou servery ale velice šikovná kniha)a teď nevím co se tím myslí. Zřejmě to budou vlastnosti kořenů kvadratických rovnic.
Podle kterých se kvadratické rovnice analyzují.
Téma je obsáhlé a není pro odpověď zde. Doporučuji prostudovat si kapitolu o „vlastnostech kořenů“. Přidávám jeden odkaz kde se s kořenovými činiteli pracuje snad to napoví. Nemám čas ani důvod toto studovat.

http://aix-slx.upol.cz/~fi­ser/KMAMMAN1/CVzMMAN1-09-06a07.pdf