selenor

Jsem zoufalá, poradíte prosím?

Dobrý večer, přišlo mi oznámení, že mi alternativní trest proměnili v trest ve věznici s dozorem. Mám psychické problémy už několik let a užiívám léky. Do toho se musím stěhovat, neboť mi nebyla prodloužena najemní smlouva. Mám dvě dětičky a nevím, jak rychle mi přijde výzva k nástupu do vězení. Jak bych mohla získat více času, abych si ještě doma dala vše do pořádku? Děkuji

Prosím poraďte jsem zoufalá. Děkuji

Nejlepší odpověď
klumprt

Viděl bych to tak, že během pár dnů nebo týdnů vám přijde výzva k nástupu do výkonu trestu. Tam bude několikadenní lhůta, kdy musíte nastoupit. Kdy ta výzva přijde, to je těžko odhadnout, záleží na rychlosti a elánu soudu. Obávám se, že možnosti dát to nějak dohromady jste už vyčepala. Jediné co by mohlo mít efekt, ale nezaručuju to, je, že byste poslala na soud nějakou žádost, klidně volnou formou, kde byste uvedla svoje problémy s tím, že budete připravená k nástupu dejme tomu za měsíc a ať vám tedy laskavě nedávají bližší termín. Třeba se slitují ale třeba taky ne.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Požádat soud o odklad trestu s uvedením důvodů. Soud důvody posoudí a rozhodne buď o odkladu nebo žádost zamítne.

bolak

klumprt: a dobrý by bylo tam někde nakonec připsat: „o termínu nástupu do výkonu trestu mě prosím informujte písemně, a to minimálně 3 měsíce předem, jinak nezaručuju že mi to časově vyjde“ 🙂

selenor

Mám vůbec právo žádat o odklad? Já totiž nemám odvolání jen do tri dnů podat stížnost nic jiného tam není a ještě je tam psáno že stížnost má odkladný účinek.Vubec se v tom neviznam.

klumprt

Stížnost můžete podat a odkladný účinek znamená, že dokud nebude rozhodnuto o stížnosti, tak rozhodnutí o přeměně trestu není vykonatelné, tzn. že před tímto rozhodnutím určitě do vězení nenastoupíte. Může to tedy nástup oddálit, ale v případě, že bude stížnost zjevně neodůvodněná může být rozhodnuto velice rychle, během pár dní. A soud, podrážděn nesmyslnou stížností může hned vydat výzvu k nástupu, čili v konečném důsledku to nemusí znamenat žádný odklad.
Stížnost podávejte pouze v případě, že jste přesvědčena, že rozhodnutí o přeměně trestu bylo nesprávné. A raději po poradě nebo prostřednictvím právníka.
Žádost o odklad je něco jiného. Zde jde jenom o oddálení toho dne D, který jednou tak či tak nastane a kdy se budete muset hlásit do vězení. Měla by být odůvodněná nějakými konkrétními vážnými důvody.