Monisekk123

Poradíte, jak mohu vyřešit problém s parkováním.před do­mem?

Dobrý den,

Bydlím na vesnici kde historický můj dům nemá vjezd. Je to jen branka a pak zahrada se stromy.
Parkování je tam vždy na chodníku, který uz ani jako chodník nevypada je to jen kus kamenů. Proto obec udela novy vysoký chodník. Ulice je velmi uzka a budu nucen stát na chodníku. Coz sousedi řeší, ze je protiprávní.
Jenže jsem koukal na katastr a vůbec to nema kbec zkolaudovano jako ostatní komunikace.
Okraj meho domu kde parkuji a patří obci je totiž kolaudovan jako zahrada!

Tedy je vice legální stat na zahrad obce? Jede tam jedno auto za den, je to prdel světa ale musim stát na chodníku jinak by popela neprojel. Pomůže mi prosím nějak to ze je to lepší když je to vedeno jako zahrada?

Prosím o pomoc s parkováním před domem

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to blbé, ale je celkem jedno, jak je pozemek kolaudován. Rozhodující je, jestli ti patří. Jinak je stání na chodníku, pokud není řešen dopravní značkou, řešen jako přestupek. Být tebou, tak si vybuduji stání na vlastním pozemku a ostatní mi tím pádem mohou políbit pr…

Další odpovědi
Edison

I když je kolaudován pozemek jako zahrada není tam dovolené stání a je přestupkem. Je to ZELEŇ, bylo by to jako stání na trávníku, což je taky přestupek. Já bych to řešil parkováním na vlastním pozemku, vybudováním vjezdové brány a úpravou chodníku s nájezdem. To sice vyžaduje určité řízení na obci, ale není to neřešitelné.

A co parkování podle předpisů? Tedy normálně na ulici?

Drap

Obec to může zkolaudovat dodatečně. Ani neni důležité jak je kolaudováno, ale kdo je majitel. Pokud nebudeš parkovat na vlastním pozemku, nebo na místě kde je to dovoleno, budeš mít v budoucnu stále problémy. Nejen s obcí a se sousedy, ale také s policiíé.

cukrar

Ne každý si může parkovat před domem, jak chce, ale vždy se souladem zákona 361/2000. Pokud nemůžete parkovat na vozovce, či na parkovišti, ne chodníku, ano na trávě nesmíte.
Dokonce ani ne na vjezdu do domu.

Dochy

Co je v katastru Ti jako řidiči může být fuk. Fyzicky to buď je, nebo není chodník. Ještě jsem neviděl řidiče co by kontorloval v katastru každý úsek silnice, po které jede, jestli je to opravdu silnice. O dopravní řešení se zajímej hned na obci, ať to vyřeší ještě před stavbou.

Edison:„A co parkování podle předpisů? Tedy normálně na ulici?“ Však píše, že je to úzké. Po zaparkování musí zbýt tuším 3,5m místa (teď si nejsem jist, nebudu hledat, ale nějaké takové omezení tam je)

Miroslav S

A co tak zajít na obecní úřad a tam se domluvit na nějakém schůdném řešení? Já mám takto pronajatý pruh obecního pozemku vedle baráku, kde to nikomu nevadí, parkuju tam až 4 auta a mám s obcí sepsanou smlouvu o pronájmu zdarma za údržbu (sečení trávy). Z vlastní zkušenosti vím, že ve většině vesnic sedí normální lidi, kteří místním nemají potřebu škodit. A jakmile to máš jednou na papíře, tak se můžou sousedé stavět i na hlavu.
Pokud máš nějaký problém s vyjasněním hranicí pozemků, tak v současné době probíhají komplexní pozemkové úpravy, kde se zpřesňují hranice pozemků a většinou se to řeší tak, že se prostě zamaluje stávající stav, i když máš kus stodoly na Krakonošově (nebo na obecním).
Pokud se stavba chodníku teprve chystá, můžeš jako občan požádat, aby byl stavebně upraven jako parkovací plocha a vesele tam parkovat

Edison

Dochy, „úzký“ je široký pojem. Nic to neříká o tom, jak je to široký. Proto jsem napsal odpověď tak, jak jsem to napsal. Jasně, že je nutno dodržet nějaké vzdálenosti.

Dochy

A on jasně píše že z důvodu úzké silnice na ulici stát nemůže.

cukrar

Dochy, hledat musít v paměti, páč to je 3 metry pro každý pruh. 3,5metrů je od kolejí.