Andělé

Prosím,nepamatujete si jak popisuje B.Němcová v knize Babička obraz 4ročních období?

Z literatury jsem sehnala-na podzim pouštěli draci,v zimě Mikuláš,Vánoce,Ma­sopust,vynáše­ní zimy,na jaře povoden,ale nejsem si jistá,jestli to je vše.Moc děkuji:-)

Nejlepší odpověď
annas

Obraz ročních období – podzim s prací a zábavami (dračky, přástky, Mikuláš), příchod zimy (štědrovečerní zvyky, masopust, vynášení smrti), jaro – povodeň, příchod pana Bayera – vypravuje o životě na horách, příjezd pana Proška, dožínky, návrat Míly z vojny, svatba s Kristlou; vypravování dětí o škole, vzpomínky na babiččina dívčí léta, vyprávění o Jiříkovi, jak se stal pruským vojákem, Bayerovo vyprávění o Rýbrcoulovi, o postřelené srně, o popravě zločinců v Hradci, o babiččině dceři Johance, o lásce Hortensie k malíři, o smrti Viktorčině; v závěru vylíčení babiččiny smrti a pohřbu.