sedzuz

Může mi zaměstnavatel neprodloužit smlouvu kvůli tomu, že jsem onemocněla?

prosím chtěla bych se zeptat, 31.5. mi končí pracovní smlouva, bylo slíbeno prodloužení, ale onemocněla jsem a zaměstnavatel mi smlouvu již nechce prodloužit. Je to tak správné? Takže 1. 6. mám odborné vyšetření, ale musím s neschopenkou na úřad práce, nevím jak se zachovat. Děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
elkon

Jestliže smlouva končí, není zaměstnavatel povinen prodloužit.Je to jen na něm.

Další odpovědi
Dochy

Rozhodně vaše nemoc není důvod pro zaměstnavatele aby cokoli dělal a podepisoval nové smlouvy. Pokud novou smlouvu už nemáš, máš smůlu ☹

Co se týče té návštěvy UP, opravdu to musí být 1.6.? Obvykle bývá tolerance alespoň 3 prac. dny (ověř, neštudoval jsem to)

cukrar

Nikoliv proto, že jste onemocněla, ale on nemá vůbec zapotřebí smlouvu prodlužovat.

Pepa25

V případě, že je pracovní poměr uzavřen na dobu určitou, pak pracovní poměr skončí bez ohledu na dočasnou pracovní neschopnost.

kamila2658

Myslím si, že ne. Mohu také doporučit se prokonzultovat zde https://www.ci­kr.cz/sluzby/pra­covni-pravo/ . Mám s nimi dobrou zkušenost :)