habl 2

Prokazování odpracovaných let nestandartním způsobem

Dobrý den ,chtěla bych se jen zeptat zdali zde mezi vámi není někdo kdo má určité zkušenosti s prokazovaním let o odpracovaných které má ale díky zaměstnavateli vedené jako neodpracovanné(90 lé­ta ) .Ma někdo takové zkušenosti? A jak jste postupovali když vám nevyšli všechny standartní způsoby (vyhledání v archvivu a dalších dokumentech ,svědkové,lékaři atd..)zkoušeli někdo nějaké alternativní způsoby které mu poté vyšly a byly uznány ?

Odpovědi
Pepa25

Obávám se, že nestandardní způsoby uznat nepůjde. Ideální je jakýkoliv papír.
Klasika jsou pracovní smlouvy nebo potvrzení zaměstnavatele o době trvání zaměstnání, výplatní pásky, mzdové listy, zápočtové listy atd.
Ale je prý možné použít bývalou legitimaci ROH, pokud jsou v ní vylepeny známky o placení příspěvků … (to z 90. let asi nehrozí). Určitě cokoliv kolem daní (daňová příznání atd.). Výpisy z účtů, pokud byla výplata na účet …
Článek o „hledání“ v odkaze:

Zdroj: https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/zkusi­li-jsme-doplnit-ztracene-odpracovane-roky-do-evidence-a/r~cba8a594f­b8111ebbc3f0cc47ab5­f122/