Asker1144

Projeví se (zdravý, nezdravý) životní styl na pleti ?

Dobrý den, mám otázku, týkající se zdravého i nezdravého žicotního stylu. Dejme tomu, že se rok a půl (v průběhu pandemie Covid – 19 a po ní) stravuji nezdravě, přibral jsem, piju slazené pití, nejím skoro žádnou zeleninu a ovoce, pouze jím fastfoody, salámy, majonézové saláty, párky, cukrovinky, mražené pizzy a bílé pečivo. Pohyb mám skoro nulový. Najednou mi to ale všechno dojde, že je to špatně pro mé zdraví a rozhodnu se to změnit. Začnu jíst pravidlně pětkrát denně, zdravou stravu, ovoce, zeleninu, budu pít pouze čistou vodu a bylinkové čaje, budu mít pravidelný pohyb a větší energetický výdej, než příjem. Projeví se tento zdravý životní styl nějakým způsobem i na mé pletu (zevnějšku) ? PS: je mi 24 let. Děkuji za odpovědi a přeji krásný den.

Odpovědi
seraphico

Zdravý životní styl má samozřejmě pozitivní vliv na pleť. Díky vitamínům, cvičení a spánku, je to to nejlepší, co můžete pro svou pleť udělat.

cappuccino

Urcite se to projevi. Muzes zacit malymi krucky – treba tim, ze vynechas sladke napoje a salam nahradis libovou sunkou, parek si das jen vyjimecne a budes si kupovat cerstve salaty.. Na majonezu zapomen uplne!
Tve telo i tvoje plet ti podekuji:)

lukasmikula

Zdravý životní styl se projeví úplně na všem, ale základem je vydržet. Není to o intenzitě, je to o konzistenci.

Já žil stejně jako popisujete na začátku většinu života (36 let) a až poslední dva roky jsem vše změnil. Pociťuji to pozitivně ve všech aspektech. Kdyby vás to zajímalo víc, píšu o tom na svém blogu o osobním rozvoji.

Pokud vám jde vyloženě o pleť, doporučuji nějaký krém (skvělé jsou CeraVe), k tomu používat retinol (pokud s ním nebudete mít problém) a každý den používat, bez ohledu na to jestli je venku slunce nebo ne, opalovací krém, tedy nějakou ochranu proti slunci.