Kepler

Prohlížeč IrfanView mi odmítá otevřít obrázky s příponou webp. Co s tím?

Toho prohlížeče se nechci vzdát, jinak toho umí dost.

Nejlepší odpověď
annas

Také se mně to stalo Ale teprve asi tak před měsícem.

Jednou se mně obrázek podařilo převést na jpg. aAe opravdu nevím jak.

Po druhé jsem zkoušela, ale nepodařilo se. Obrázek jsem smazala a vložila nový.

Mám převěaděč obrázků např. png gif a gmp, ale s touto příponou si neporadil.

Třeba někdo poradí.

V Dustově stejné otázce vložil uživatel odkaz, ten jsem si okopíroval, ale otézku nemůžu najít. Převod z WebP na JPG.

https://ezgif­.com/webp-to-jpg

Další odpovědi
anonym

IrfanView je holt prehistorická záležitost která moc nesleduje trendy a nové technologie. Bohužel … svého času byl skvělý a sám jsem jej tehdy doporučoval a instaloval, ale to byly časy windows xp a to už je minulost.

Dnes bych místo IrfanView určitě používal raději vyspělejší XnView zde https://www.xnvi­ew.com/en/ a ten s formátem WebP stejně jako mnoha dalšími novými formáty nemá problém a umí je zpracovat.

aliendrone

Budeš muset stáhnout a nainstalovat plugin. Předpokládám, že máš 64b > https://www.ir­fanview.com/64bit­.htm

Kepler

alien: bohužel mám 32 bit

anonym

Jen doplním ještě jednu informaci, na základě odpovědi Annas, která by vám mohla být prospěšná. S konverzí ztrátových formátů je spojen jeden nepříjemný problém, každá konverze jednoho do jiného ztrátového formátu snižuje kvalitu fotografie (pokud těch konverzí uděláte několik za sebou tak i dost výrazně). Proto se obecně konverze ztrátových formátů nedoporučují a to se týká nejen ztrátového jpeg ale i hudebních ztrátových formátů jako ogg, mp3 atp.

annas

Využila jsem jen asi 3×, když jsem stáhla obrázek png z Viewu .
Aale bylo to jen kvůli otázce na Odpovědích, jinak nepoužívám.

Takže jsem kvalitu nějak neřešila.

anonym

pokud jde o neochotu vzát se konkrétně tohoto produktu, XnView ho zastoupí ve všech směrech a má například mnohem lépe řešeno dávkové zpracování, daleko snáz dávkově operace, mnohem lépe je to tam řešeno než to kdy měl Irfan, takže není na místě považovat jej za vrchol který nelze překonat, tím Irfan rozhodně není.

anonym

navíc Irfan nikdy nebyl multiplatformní což XnView je. Xn zkrátka deklasuje.

anonym

kdybys ale přesto trval na tom držet se té přejeté lišky nebo co to je zuby nehty, dá se irfan doplnit o podporu webp pomocí externích pluginů zde https://www.ir­fanview.com/plu­gins.htm … ale imo je to zbytečný krok navíc a otrava to dělat pokaždé a na každé nové instalaci znovu.

Kepler

Díky, asi půjdu do toho Xn.