Jiří Bohumil

Prodělali jste koronavirus a s jakým průběhem a léky?

Vím že zde již podobná otázka byla, takže jde trochu o „aktualizaci“.
Já ani manželka ne, ovšem v mém blízkém okolí již bylo případů více. Ale zatím vždy celkem průběh lehčí. Pouze jeden případ, kamarád 82 let, 2 x v nemocnici s těžkým průběhem. Riziková osoba, po prodělané rakovině, cukrovka, nadváha.
Jaké jsou Vaše jak osobní zkušenosti, tak z Vašeho blízkého okolí.
V případě že jste prodělali, jaké Vám byly předepsány, nebo jaké jste použili léky během průběhu nemoci a s jakým výsledkem.
V anketě, u zadané možnosti, prosím o doplnění uvedených informací.
Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Funna

Ano, prodělal jsem a jsem OK.

i když nejsem „v systému“, tzn. měla jsem negativní PCR testy, zašla jsem si na test z krve (za poplatek provede skoro každá laboratoř) a mám v těle protilátky – takže jsem ho prodělala, nejspíš společně s manželem, který byl pozitivní…
a zatím u všech co znám a měli ho (cca 15 lidí – věkové rozpětí 25–55, více je těch starších) to proběhlo bez problémů (musím to honem zaklepat)…u většiny to bylo tak, že měli jeden den horečku a cítili se unavení jako při chřipce, ale poměrně rychle to odeznělo (my jsme např. 5. den, kdy jsme byli v karanténě vymalovali, protože manželovi už nic nebylo .-)…jen u dvou vím, že to měli zhruba týden jakoby na houpačce…jeden den OK…druhý den horečky a samozřejmě kašel…
a jak píšeš u zemřelého (což je mi líto) bohužel měl dva rizikové faktory ze tří…cukrovka a obezita (ještě se uvádí choroba srdce)…o rakovině se sice nemluví, ale je jasné, že je organismus po léčbě, nebo dokonce při probíhající léčbě nadměrně oslabený…

Další odpovědi
jirka F

Ne, zatím se mi to vyhnulo.

Ale mám podezření že ho mám protože mně neustále bolí hlava jak střep migréna to asi nebude kdyby to bylo i zítra volám doktorovi.

Kepler

Ne, zatím se mi to vyhnulo.

Včera první očkování, zatím bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

Mirek Darvas

Ne, zatím se mi to vyhnulo.

koreafangirl

Ne, zatím se mi to vyhnulo.

marci1

Ne, zatím se mi to vyhnulo.

Příbuzný (21 let) prodělal Covid-19 se zvýšenou teplotou, kašlem a ztrátou čichu v 12/2020. Asi dva dny mu nebylo dobře. ☹

Ametyst

Jiná odpověď (doplňte dle vlastního uvážení)

Koronavirus jsem nechytila ani teď, ani na jaře, kdy jsme cestovali po Evropě. Protože přísahám na levný a stoletím osvědčený Acylpyrin, použila bych ho v kombinaci s bezcukernou dietou a s vitaminy. Moji sourozenci prodělali koronavirus, s antibiotiky a šestitýdenní neschopenkou.

Matox8

Ano, prodělal jsem a jsem OK.

Já jsem ho předělů pohodě, ale to je možná tím, že jsem ještě mladý, ale moje máma musela jít až do nemocnice a dodnes bere léky na plíce a nejsou zcela OK

Gus_Fring

Ano, prodělal jsem a jsem OK.

Každé virové onemocnění u mě začíná bolestí v krku. I toto nastalo, když jsem se vracel ze školy, a tak nebyl důvod, proč si nemyslet, že to je nachlazení nebo chřipka. Zůstal jsem tedy doma, po pár dnech jsem se dozvěděl, že musím na testy, protože můj spolužák má covid. Testy mi vyšly pozitivní, doma jsem si ověřil, že jsem přišel o čich. Asi dva měsíce potom jsem byl i na testu protilátek. Měl jsem údajně docela solidní množství, což je vtipné, protože to bývá u osob s těžkým průběhem. Mě jen bolelo v krku, smrkal jsem a kašlal. Žádné teploty ani nic hrozného. A naštěstí nevím o tom, že bych někoho nakazil (a předpokládám, že jsem ani nikoho nenakazil).

GM

Ne, zatím se mi to vyhnulo.

Roman71

Jiná odpověď (doplňte dle vlastního uvážení)

Od úterý 16.2. jsem v karanténě. Mám pozitivní test na Covid-19 Britská mutace. ..a příznaky? V podstatě stejné, jako při nachlazení. Mírně zvýšená teplota, rýma, malátnost a jinak nic. Chuť i čich mám naprosto v pořádku.

Podotýkám, že se tahle verze viru přenáší i dotykem předmětu, který měl infikovaný člověk. Přenáší se to snadno a šíří velmi rychle. Takže, domácí izolace, 10 dnů karantény.

Lgee

Ne, zatím se mi to vyhnulo.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

marci1

Ad: „Kepler“: Mohu se zeptat, jakou vakcínou? 🙂 AstraZeneca?

Kepler

Nějaká COMIRNATY, nikdy jsem o ní neslyšel.

Jiří Bohumil

Stejnou vakcínou byli, před cca měsícem, očkováni můj švagr (87) a švagrová (82) a tchán od mého bratra (93) a mají za sebou už i druhou dávku. Všichni bez problémů. Takže věřím, že i u Tebe to bude OK. Máš kliku, že se už na Vás dostalo.
Pokud se týká třeba mě, tak já mám stálé bolesti poškozené páteře a rovněž svalů celého těla (fibromyalgie) a únava skoro stále ☹. Takže pokud bych měl tyto příznaky, tak bych to stejně ani nepoznal. Což je možná i výhoda.:-)

marci1

Vakcína Comirnaty je od firem Pfizer a BioNTech
a je první vakcínou proti COVID-19, která byla podmínečně zaregistrovaná v Evropské Unii. 🙂
https://www.su­kl.cz/sukl/evrop­ska-agentura-pro-lecive-pripravky-doporucila-udelit-1

Funna

keplere…přeju ti, ať je takové i druhé, protože většina je má až po druhém… ☹

Funna

sem zapomněla…úplně OK nejsem…protože ta rýma jako kráva, co jsem si myslela, že ji mám „jen“ z nachlazení, jak jsme v mrazu umývala okna, byl asi koroňák a i když chuť jsem nikdy neztratila, při rýmě čich ano a dodnes (cca 2 měsíce) mám selektivní „nečichání“…necítím chemikálie jako je např. chlór…